444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SULUOVA GÖNÜL SOFRASI’NDA BULUŞTU

06 Nisan 2024
SULUOVA GÖNÜL SOFRASI’NDA BULUŞTU

Belediye Başkanımız Rifat Uzun verilen “Birlik, Beraberlik” iftarında binlerce hemşehrimiz ekmek ve duayı paylaştı.

 

Suluova 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen iftar programına katılan ilçe protokolü ile vatandaşlarımız birlik ve beraberlik içerisinde aynı sofra etrafında ekmek ve duayı paylaşarak iftarlarını yapıp oruçlarını açtı.
Yoğun teveccühüne maruz kaldığı ilçe halkıyla yakından ilgilenen Belediye Başkanımız Rifat Uzun katılım ve destekleri için teşekkür etti, yakından ilgilendiği çocuklara ise şeker dağıttı.
Hemşehrilerimizin Ramazan ayı ile Kadir gecesi ve yakalaşan Ramazan Bayramlarını kutlayan Başkanımız Rifat Uzun, burada yaptığı konuşmasında; “İftar davetimize gösterdiğiniz yoğun ilgi ve katılımla bizi onurlandırdınız. Bu samimi destek için içtenlikle teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun.” Dedi.
Daha önce söz verdiği gibi halk iftarı ile ilçe halkını bir sofrada buluşturmaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Belediye Başkanımız Rifat Uzun konuşmasında; “bu mübarek Ramazan ayının bu anlamlı gününde sizlerle aynı sofrada iftar yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Rabbim ibadetlerinizi ve dualarınızı kabul etsin inşallah. Filistin, Gazze, Myammar ve dünyanın çeşitli bölgelerinde Müslüman kardeşlerimiz esaret altında, zulüm ve soykırıma uğruyor. Müslüman kardeşlerimiz hor görülüyor, ibadetlerini ve oruçlarını da yerine getiremiyorlar. Tüm dünya üzerindeki Müslümanların bu zulümlerden bir an önce kurtulmasını ve dünya genelinde barış temenni ediyoruz. İnşallah Rabbim bu kardeşlerimizin de zulümden kurtulmalarını nasip eder. Ülkemizde, coğrafyamızda ve tüm dünya da refah ve huzur diliyoruz.” İfadelerini kullandı.
Ardından okunan akşam ezanıyla programa katılan ilçe protokolü ile vatandaşlar oruçlarını açarak iftar yaptı. İlçe Müftüsü Sıtkı Kaya’nın yaptırdığı dualara el açılarak ilçemiz, ülkemiz ve dünya insanlığının refah ve huzuru için niyazlarda bulunuldu.
Aşırı katılım ve yoğunluk nedeniyle meydanda yer bulamayan bazı vatandaşlar ise dış bölgelerde ikramlarını alarak iftarlarını yapıp oruçlarını açtı.
Programa Kaymakam Şafak Gürçam, Belediye Başkanı Rifat Uzun, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbaş, Jandarma Komutanı Ramazan Alagül, Emniyet Müdürü Engin Erkul, MHP Amasya İl Başkanı Mustafa Akgül, MHP Suluova İlçe Başkanı Adem Duyuran, MHP İlçe Teşkilatı, MHP İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, çeşitli kurum, kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
2024 Yılı Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinizi Ödemeyi unutmayın Son Gün : 31 Mayıs Cuma