444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SULUOVA BELEDİYESPOR GÜREŞ TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI

24 Haziran 2024
SULUOVA BELEDİYESPOR GÜREŞ TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI

Merzifon Vezirköprülüler Derneği’nin bu yıl 10. su düzenlenen güreş şenliklerine katılan 20 Suluova Belediyespor Kulübümüzün güreşçilerinden 16’sı derece alarak büyük gurur yaşattı.

Antrenörleri Nazif Barutçu, Semih Dökmetepe, Mesut Küpçü, Mustafa Özen ve Hamdi Tuncer ile birlikte Belediye Başkanımız Rıfat Uzun’u makamında ziyaret eden 16 sporcu madalyalarını Başkanımıza takdim etti.

Antrenörler ve sporcuları tebrik eden Başkanımız Rıfat Uzun: “ Suluova’mızda güreşi seven ve bu spora yetenekli zengin bir potansiyelimiz var. Sporcularımızın başarıları ve ata sporumuz güreşin Suluova’mızda öneminin devam etmesi bizleri mutlu ediyor. Sporcularımızı, sporcularımızın ailelerini, hocalarını ve bu başarıda emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum.” dedi.

Konuşmalarının devamında ise özellikle güreşçiler için yer temini noktasında çalışma başlattıklarını belirten Uzun; ” Suluova’mızda güreşin yaygınlaşması için yoğun çaba harcıyoruz ve inşallah yapacağımız çalışma ile yeni antrenman salonu için düğmeye bastık 2025 yılına kadar tamamlayıp teslim edeceğiz.” diye konuştu.

Derece alan sporcularımız ise şöyle;

30 kg. Abdülhakim Ayvalı Şampiyon, 35 kg. Bilal Arda Kuzucu Şampiyon, 35 kg. Şükrü Eren Turgu ikinci, 40 kg. Ertuğrul Kahveci üçüncü, 55 kg Umut Çördükçü Şampiyon, 65 kg. Mahmuthan Keklik ikinci, 70 kg. Yiğit Bakır Şampiyon, Yıldızlar kategorisinde, 45 kg. Mustafa Baki Ayvalı Şampiyon, 55 kg. Mehmet Akif Kuzucu Şampiyon, 60 kg. Yiğit Demir Şampiyon, 60 kg. Yusuf Can Yıldız ikinci, 65 kg. Ömer Faruk Arslan ikinci, 65 kg. Yusuf Keskin üçüncü, 70 kg. Onur Demir Şampiyon, 80 kg Hasan Baki Esen Şampiyon, 100 kg Veysel Yavuz Şampiyon oldu.

Sporcularımızı tebrik eder, başarılar dileriz.