444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

RAMAZAN AYI MESAJI

12 Nisan 2021
RAMAZAN AYI MESAJI

Belediye Başkanımız Fatih Üçok Ramazan ayı öncesinde bir mesaj yayımladı. Başkanımız mesajında Ramazan ayının birlik beraberlik ve yardımlaşma duygularının en azami yaşandığı aylardan olduğunu belirterek bu aylardan en güzel şekilde istifade edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Başkanımız Fatih Üçok mesajının devamında şu ifadeleri kullandı; “Tüm müslümanlar tarafından özlemle beklenen 11 ayın sultanı Ramazan’a bir kez daha erişmekteyiz. Ramazan ayı Kur’an-ı Kerim’in inmesi başta olmak üzere, yeryüzündeki bütün hayır ve bereketleri özünde toplayan bir aydır. Bu ay iyilik yardımlaşma birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesi için İslam alemine verilmiş bir nimettir.

Ramazanı en güzel şekilde değerlendiren bir insan, diğer ayları da manen daha dolu dolu geçirir. Umarız ki bu ayı en iyi şekilde değerlendirenlerden oluruz.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ‘Oruç sabrın yarısıdır.’ buyurmuştur ve aynı zamanda ‘Sabır imanın yarısıdır.’ hadisi şerifleriyle orucun, imanın dörtte biri olduğu belirtilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayının ailemiz, milletimiz, nefsimiz ve bütün insanlık için huzur ve barış getirmesini, tutacağımız oruçlarımızı, kılacağımız namazlarımızı, vereceğimiz zekât, fitre ve sadakalarımızı, yapacağımız hayırlarımızı kabul buyurmasını Yüce Allah’tan niyaz eder, Suluovalı hemşerilerime ve İslam âlemine hayırlı ramazanlar dilerim” ifadelerinde bulundu.