444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BAŞKANIMIZ RIFAT UZUN’UN KURBAN BAYRAMI MESAJI

15 Haziran 2024
BAŞKANIMIZ RIFAT UZUN’UN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Belediye Başkanımız Rıfat Uzun Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm İslam âleminin bayramını kutladı.

Bayramların birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarını güçlendiren özel günler olduğunu belirten Belediye Başkanımız Rıfat Uzun, Kurban Bayramı’nın dünyanın dört bir yanındaki zulümlerin son bulmasına vesile olmasını diledi.

Başkanımız Rıfat Uzun yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Aziz Milletimizin ve bütün İslam Âleminin Kurban Bayramını can-ı gönülden tebrik ediyorum. Kurban Bayramı’nın; Gazze’de, Arakan’da, Doğu Türkistan’da ve dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara, gariplere umut olmasını, zulmün, haksızlığın son bulmasına vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Sevinçler ve mutluluklar paylaştıkça artar, üzüntüler ve acılar paylaştıkça azalır. Bu bayramda da yardımlaşma ve dayanışma kültürümüze çok daha sıkı sarılalım. Büyüklerimizi ziyaret ederek, ellerinden öpelim, onların hayır duasını alalım. Küçüklerimizi de sevindirelim. Çevremizde bize ihtiyacı olan insanların varlığını unutmayarak; akraba, eş ve dostlarımızı, öksüz ve yetimlerimizi her zamankinden daha fazla hatırlamaya özen gösterelim.

Tüm bu duygularla yaptığımız ibadetleri, kurbanlarımızı Rabbim kabul etsin. Aileniz, sevdikleriniz ve dostlarınızla birlikte güzel bir bayram geçirmenizi temenni eder, Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla kutlar, her şeyin gönlünüzce olmasını dilerim.” dedi.