444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

07 Mart 2022
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle geleceğin şekillendirmesinde kadınların hayati role sahip olduğunu ifade eden Başkanımız Fatih Üçok, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik etti.

Aile ve toplum yapısının temel direği kadınların, toplumsal hayatın her alanında etkinlik alanlarını artırmasının ülkenin aydınlık yarınlara yürüyüşünde büyük önem taşıdığını belirten Başkanımız Fatih Üçok, şöyle devam etti: “Kadınlarımız, toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası, toplumun yapı taşını oluşturan ailenin temel unsurudur. Hayatın her alanında her türlü fedakârlığı gösteren kadınlarımız, bu vatan ve millet için geçmişte olduğu gibi bugün de üstlerine düşen görevi yerine getirmiştir. Kadına saygı, değerlerimizin, gelenek göreneklerimizin, tarihimizin, sosyal hayatımızın tabii bir sonucudur.

Aile kurumunun temelini oluşturan, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız, sosyal ve ekonomik hayattaki bu başarıları kadar en önemlisi ise yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadırlar. 

Ülkelerin kalkınması ve gelişmesini hazırlayan kadınların hak ettiği yere gelebilmesi büyük önem taşımaktadır. Günümüzde kadınlarımız, eğitimden bilime, siyasetten sanata, ekonomik alandan, kamu yönetimine kadar her alanda üstün başarılar elde etmiştir. Temennimiz bu başarı örneklerinin artması.

Yerel yönetim olarak bize düşen görevleri yerine getiriyor, kadınlarımızın sosyal hayata etkinliklerini arttıracak yatırımlar yapıyoruz. Bugün Kültür Merkezimizde gerçekleştirdiğimiz sosyal aktivite ve kurslarımız hanım kardeşlerimizden yoğun ilgi görüyor. İlgi artarak devam ediyor.

Bu duygu ve düşüncelerle; yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, üreten, eğiten, yetiştiren ve özverinin timsali olan başta şehitlerimizin ve gazilerimizin anneleri ile eşleri olmak üzere dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.