444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

HUZUR’UN ADRESİ ‘YEDİKIR’

HUZUR’UN ADRESİ ‘YEDİKIR’

Birden fazla sosyal donatısıyla İlçemizin, çevre İl ve İlçelerin uğrak noktası olmaya devam eden Yedikır Sosyal Dinlenme Tesislerinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Birden fazla sosyal donatısıyla İlçemizin, çevre İl ve İlçelerin uğrak noktası olmaya devam eden Yedikır Sosyal Dinlenme Tesislerinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda ekiplerimiz tesisin bulunduğu bölgede çevre düzenleme, çim ekme ve havuz çevresinde çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

“Millet Bahçesi” Proje çalışması yürüttüklerini de aktaran Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Projemiz tamamlandığında İnşallah 300 bin metre karelik bu bölgenin en büyük millet bahçesini Suluova’mıza kazandırıyoruz. Proje neticesinde bu doğa harikası mesire alanı Orta Karadeniz Bölgesi iç turizmine hitap edeceğine inanıyoruz. Ayrıca belediye olarak Kalkınma Ajansından hibe almak suretiyle buradaki misafirhaneyi konaklama açıyoruz. Yüzme havuzunu atıl durumdan kurtarıp yeniden halkın kullanımına açıyoruz. Burası aynı zamanda bölgenin en büyük mesire ve piknik alanı olup girişler ücretsizdir. Yaz döneminde birçok il ve ilçeden 5 bin kişinin ziyaret ettiği bu alan gerek yeşil tabiat alanı gerek sosyal ve sportif alanları ve gerekse de bol oksijenli temiz havası ile her geçen yıl büyük rağbet gören, insanların hem dinlendiği ve hem de eğlendiği Yedikuğular Kuş Cenneti bölgemizde ki bu eşsiz güzellikler ve potansiyel ülkemiz iç turizmine daha etkili ve verimli hizmet verecektir. Yerel dokuyu ön plana çıkaran anlayışla proje çalışmaları yürütülüyor. Özellikle aile ve çocuklara yönelik aktivitelere ve sosyal alanlara ağırlık verilecek olup tamamlandığında ülkemiz iç turizminin önemli bir yükünü kaldıracak. Proje sayesinde atıl durumda kalmış Yedikır Sosyal Tesislerimizin onarımlarını yaparak, Kuş gözlemciliği ve fotoğrafçılığı, endemik bitki gözlemciliği, sportif olta balıkçılığı, bisiklet ve doğa yürüyüşü faaliyetlerinin yapılmasına olanak tanıyacak koruma, kullanma dengesi ile sürdürülebilir bir alternatif turizm cazibe merkezi haline getireceğiz” dedi.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Hedeflerinin Yedi Kuğular Kuş Cenneti bölgesini Türkiye’ye mal etmek ve ulusal bir Turizm potansiyeline kazandırmak olduğunu söyledi.