444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BİR OLMANIN SEMBOLU ‘AŞURE’

10 Ekim 2017
BİR OLMANIN SEMBOLU ‘AŞURE’

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, geleneksel hale getirdiğimiz birlik, beraberlik ve sevginin sembolü olan Aşure etkinliğimizde Salı Pazarındaki hemşehrilerimizle ile bir araya gelerek aşure dağıttı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, geleneksel hale getirdiğimiz birlik, beraberlik ve sevginin sembolü olan Aşure etkinliğimizde Salı Pazarındaki hemşehrilerimizle ile bir araya gelerek aşure dağıttı. Öğle namazı sonrasında gerçekleştirilen aşure ikramı etkinliğimize Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra Belediye Başkan Yardımcımız İzzet Balcı, Mahmut Aslan ve Adem Cılız, Meclis Üyelerimiz, Ak Parti İlçe Teşkilatı, çok sayıda hemşehrilerimiz ile stk temsilcileri katıldı.

Malumunuz mübarek Muharrem ayı içerisindeyiz, Cenabı Allah Muharrem oruçlarınızı ve hayır ve hasenatlarınızı kabul etsin diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Bir geleneği yaşatmak için her yıl olduğu gibi bugünde aşure ikramını gerçekleştiriyoruz. Muharrem ayının 10. Gününde İslam dünyasını hüzne boğan Kerbela olayı gerçekleşmiştir. Bu hadiseden sonra İslam dünyasında acı, kan ve gözyaşı hiç eksik olmadı ve halen de devam ediyor. O günü taze tutmak bu açılar bir kez daha yaşanmasın diye o günden bu günlere bir aşure geleneği devam ediyor. ” Dedi.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok konuşmalarının devamında ise; “Biliyorsunuz aşure güzel bir tatlı ve içerisinde onlarca ürün var ve her biri ayrı bir lezzetini ona katıyor, aynı İslam toplumu gibi içerisinde türkü var Arabı var ki Çerkez’i var her türlü milletten insan var. Cenabı Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin bizleri birbirini anlayan bir arada yaşama heyecanı olan toplumlardan eylesin. 10 Muharrem de yaşanılan acı yüzyıllardır ikimizi sızlatıyor, vicdanı olan herkes bu olaydan rahatsız ama bugün bu olayların benzeri yaşanıyor görüyorsunuz Irak’ta Suriye’de halen aynı trajediyi yaşıyoruz. Müslümanların uyanık olması lazım bugünleri vesile kılıp bir araya gelip yaşanılanlara dur demesi lazım, işte Suriye’de görüyorsunuz koskoca bir Ülkeyi tahrip ettiler. Irak’ı görüyorsunuz 10 milyon Suriyeli evinden barkından çoluğundan çocuğundan uzaklaştı mülteci konumunda yaşıyor ve hatta insan standardının dışında yaşıyor, ülkemizde yine çok iyi koşullarda yaşıyorlar İyi ki Türkiye var sahip çıkıyor, ya Türkiye olmasaydı ne olurdu arakan’a Türkiye’nin dışında hiçbir ülke sahip çıkmadı. Katar da kriz olduğu Türkiye sahip çıktı. Arakan’da Türkiye Filistin’de Türkiye Irak’ta Türkiye Suriye’de Türkiye Mısır’da Türkiye Libya’da Türkiye Balkanlarda Türkiye Kafkaslarda Türkiye Orta Asya’da Türkiye var Cenabı Allah bu milletin ferasetini arttırsın yöneticilerine güç kuvvet versin. Aziz millete hizmet etmekten o kadar çok keyif alıyoruz ki Cenabı Allah hepimize güç kuvvet versin ki şu Müslümanları İslam dünyasını yeniden söz sahibi yapalım. Dağıtacağımız aşure İnşallah şifa olur birliğimize beraberliğimize katkı sağlar. Cenabı Allah yine aşure programlarında olduğu gibi nice programlarda bizleri bir ve beraber eylesin. Katılımlarınız, dualarınız ve destekleriniz için hepinize teşekkür ediyor teker teker muhabbetlerimi sunuyorum.” Dedi.

Başkanımız aşure etkinliği sonrasında Salı Pazarındaki esnaflarımıza ve hemşehrilerimize ziyarette bulunarak muharrem aylarını tebrik ettik.