444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ZEKA OYUNLARI TURNUVASI BAŞLADI

19 Şubat 2018
ZEKA OYUNLARI TURNUVASI BAŞLADI

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, bu yıl ilki düzenlenecek olan Okullararası Zeka Oyunları Turnuvası açılış törenine katıldı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen Okullararası Zeka Oyunları Turnuvası açılış törenine katıldı. Adnan Menderes Teknik ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi salonunda gerçekleştirilen açılışa Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra Jandarma Komutanı Cenk Alper Göksu, Emniyet Müdürü Murat Oflaz, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Zeka Oyunları sayesinde çocukların kendilerine olan güvenin artacağına değinen Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “ Zekâ oyunları sayesinde birey; bir şeyler öğrendikçe zekâsını, bilgi ve becerisini kullanarak kazanmaya başladıkça, kendine güveni artar. Yeteneklerini, bilgi ve zekâsını ölçme fırsatı bulur. Kendini ve sınırlarını tanır. Eksik yönlerini görür, geliştirmek için neler yapabileceği üzerinde düşünür. Kendi başına, büyüklerinden bağımsız bir şekilde karar vermeyi ve verdiği kararın sorumluluğunu üstlenmeyi öğrenir. Zeka oyunları yüksek konsantrasyon gerektirdiğinden birey bu oyunları oynarken, dikkatini yoğunlaştırma, bir tek işe konsantre olma becerisi edinir. Kısacası zekâ oyunları Planlı hareket etmeyi, hızlı ve doğru karar vermeyi öğretir. Olaylara ve durumlara nasıl farklı açılardan yaklaşılabileceğini, nasıl farklı yorumlar getirilebileceğini gösterir. Kişiliği, karakteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir. Bu vesile ile çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan ve kötü davranışlardan korumak ve topluma faydalı birer birey olarak yetiştirmek adına düzenlenen Okullararası Zeka Oyunları Turnuvasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Açılış sonrası bugün İlkokulların start verdiği Okullararası Zeka Oyunları 20.02.2018 günü Ortaokul, 21.02.2018 günü ise Liseler arası devam edecek.