444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ZAFERİN ADI, SULUOVA’NIN MEYDANI HAYIRLI OLSUN

04 Ocak 2017
ZAFERİN ADI, SULUOVA’NIN MEYDANI HAYIRLI OLSUN

Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un seçim beyannamesinde yer alan ve İlçemizin yarım asırdır hayalini kurduğu Kent Meydanı ve Cami projesi için bugün ilk kepçe vuruldu.

Amasya Şeker Fabrikası ile yapılan anlaşma gereği Suluova Belediyesi Meydan yapımı için 29.07.2016 Cuma günü Şeker Fabrikası Nizamiye önünde tören düzenledi.

Programa  Belediye Başkanı Fatih Üçok’un yanı sıra Suluova Kaymakamı Hayatı Taşdan, , Önceki Dönem Ak Parti Amasya Milletvekili Akif Gülle, Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Fakı, Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Uysal, Suluova Ziraat Odası Başkanı Adnan Öksüz, Şeker Fabrikası Genel Müdürü Hasan Çapraz, Amasya Pancar Ekicileri Kooparatifi ve Şeker Fabrikası Yönetim kurulu üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Birim Müdürleri ve çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda, 15 Temmuz Demokrasi Meydanımız hayırlı olsun diyerek açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, ” Yapacağımız meydanın ismini Demokrasi şehidimiz Adnan Menderesin ismini koymayı düşünüyorduk. 15 Temmuz gecesi ülkemize yapılan hain kalkışma girişimi sonucunda Meydanın ismini 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olmasına karar verdik. Meydanı olmayan tek şehir biziz diye biliyorum. 14 gündür yolu kapatarak milletçe demokrasi nöbeti tutmaktayız. Bir meydana ne kadar ihtiyacımız olduğu alanen ortadadır. Meydanlar şehirlerin kimlikleridir. Allah izin verirse bugün bu temel atma değil meydan üzerinde bulunan inşaatları yıkıp meydanın hızlı bir şekilde halkımızın hizmetine sunma törenidir.”dedi.

Projenin 1,2 kilometrelik yol güzergâhı boyunca içinde kent meydanı, cami, parklar, konutlar, yollar, ticari alanlar, okul ve akaryakıt alanı bulunan toplamda 16 bin metrekarelik alandan oluştuğunu belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “İlçemize yeni bir kimlik kazandıracak olan ve yarım asırdır özlemle beklenilen bir projemizi daha hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her şehrin bir kimliği vardır. O kimlik bir şehrin Adı, Soyadı ve Ruhu gibidir. İlçemizde maalesef bir meydanı ve orayı temsil eden bir kimliği yıllardır göremedik. Ama rabbimize hamd olsun bu projeyi hayata geçirmek bize nasip oldu.” dedi.

Göreve geldiğimiz günden itibaren İlçemizin ihtiyaçlarını yerine getirmeye çalışıyoruz diyen Başkanımız Fatih Üçok; “ 1 Eylül parkımızı halkımızın hizmetine kazandırdık. Adnan menderes parkımızda aynı modern şeklinde kısa sürede hizmete girecek. Kültür merkezimiz, Yeni otogarımız, hastanemiz, yollarımız, mahalle içerisindeki parklarımız, belediye hizmet binamız gibi örneklerini verdiğim birçok yatırımlarımız devam etmektedir. Meydan projemizde meydanımız yapılırken şeker camimizinde yeniden yapılması var. 3000 kişilik Amasya’nın en büyük camisi Allah’ın izni ile yapılacak. Yine şeker fabrikası yöneticileri Emniyet Müdürlüğünün yanından Milli Eğitim Müdürlüğünün oraya, oradan da Şeker Mahallesi Atatürk Ortaokuluna kadar ticari alanlar ve konutları hayata geçireceklerdir. Modern bir şehri hep birlikte sizlerin duası ve destekleri ile kuracağız inşallah. Tekrar emeği gecen herkese teşekkür eder hayırlı olmasını diyorum.”dedi.

Suluova Kaymakamı Hayatı Taşdan ise yaptığı konuşmasında, “15 Temmuzda haince yapılan saldırının üzerinden iki hafta geçmesinden sonra öyle güçlü bir ülkeyiz ki bugün burada önemli bir projenin hayata geçmesine vesile oluyoruz. Başkanımızın dediği gibi meydanlar şehirlerin kimlikleridir. İnşallah bu proje kısa sürede hayata geçirilerek ilçemize ve halkımıza yakışır bir hizmet olur. Şeker fabrikası kurulduğunda merhum Adnan Menderes nasıl şükranla anılıyorsa, bugünde bu hizmeti yapanlar yarınlarda anılacaktır. Emeği geçen herkese mülki amir olarak teşekkür ederim.”dedi.

Ak Parti Önce ki Dönem Milletvekili Akif Gülle ise yaptığı konuşmasında Kent meydanının Suluovaya hayırlı olmasını dilerken emeği gecen herkese teşekkür etti. Gülle ayrıca 15 Temmuz gecesi yapılan hain saldırıyı kınayıp lanetlediğini belirtti.

İlçemize yapılması planlanan yeni kent meydanı için mevcut şeker fabrikası önündeki ziraat odası binası yıkımına başlandı.

Misafirlere çeşitli ikramlarda bulunularak tören son buldu.