444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ZABITA EKİPLERİMİZ FAHİŞ FİYAT DENETİMİ YAPTI

24 Aralık 2021
ZABITA EKİPLERİMİZ FAHİŞ FİYAT DENETİMİ YAPTI

Belediyemiz Zabıta Ekiplerimiz ve Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, fahiş fiyat artışını önlemek amacıyla ilçe genelindeki marketlere yönelik denetim yaptı.

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ve Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerince ürünlerin fahiş fiyattan satılmasının önüne geçebilmek ve tüketicinin mağduriyet yaşamamasını sağlamak için gerçekleştirilen denetimlerde, hijyen başta olmak üzere, ürünlerin son kullanma tarihleri ile fiyat listeleri kontrol edildi.

Temel gıda ürünleriyle temizlik maddelerinin fiyatlarını inceleyen ekipler, denetimlerde, ürünün etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olup olmadığına bakmak amacıyla bazı ürünleri kasaya götürerek karşılaştırdı.

Ekiplerin çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Özellikle son günlerde kamuoyunda büyük tepkilere neden olan fahiş fiyat uygulamaları nedeni ile ekiplerimiz denetimlerini daha da sıkılaştırarak olası fiyat artışlarının önüne geçmeye çalışıyor. Bunun için ilçe genelindeki denetimlerimize ara vermeden sürdüreceğiz.” dedi.