444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

YÜZME HAVUZUNUN TEMELİ ATILDI

YÜZME HAVUZUNUN TEMELİ ATILDI

Suluova’mızın kalıcı eserlerine bir yenisini daha ekleyen Belediye Başkanımız Fatih Üçok, harç butonuna basarak Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun temelini attı.

DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK BİR YATIRIM.”

Bütün gayretlerinin sporla yaşayan güçlü bir Suluova olduğunu ve ilçemizde yüzme bilmeyen kimsenin kalmamasını arzu ettiklerini ifade eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Spor Bakanlığımızın, “yüzme bilmeyen kalmasın” projesi kapsamında bizde ilçemizde bu sloganla bu projeyi hayata geçiriyoruz. Burada yıllardır ilçemizin özlemini çektiği ve söz verdiğimiz bir yatırımın temelini atıyoruz. Hedefimiz Suluova’da özellikle küçük yaşlardan itibaren tüm çocuk ve gençlerimiz ile halkımızın yüzmeyi öğrenmesidir. Suluova’mızın değişim ve dönüşümüne büyük katkı sağlayacak yatırımlardan birisi de bu projedir. 2014 Yılında ilk göreve geldiğimizde vaat ettiğimiz tüm projeleri hayat geçirerek şehrimize ve halkımıza kazandırdık. 2019 Seçimleri öncesinde de vaat ettiğimiz yatırımları bir bir yapmaya ve ilçemize kazandırmaya başladık hamdolsun.” Dedi.

“İLÇEMİZİN YILLARDIR ÖZLEMİNİ ÇEKTİĞİ YÜZME HAVUZUNU KAZANDIRDIK.”

Vaat ettiği tüm projeleri birer birer hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın daha güvenli ve temiz ortamlarda büyümesi ve kendilerini geliştirebilmesi için şehrimizdeki oyun, spor ve sosyal alanların sayısını her geçen gün artırmaya yönelik projeler gerçekleştirmekteyiz. Bir projemizi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah el ele vereceğiz, sadece yüzme değil birçok branşta sporu öne çıkartarak tüm kötülüklerin üzerine gideceğiz. Hem zihnen hem bedenen sağlıklı toplum olacağız. Asıl hedefiz sağlıklı bir nesille birlikte uluslararası anlamda göğsümüzü kabartacak, Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirecek şampiyonları yetiştirmektir. Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun hemşehrilerimize, çocuklarımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu yatırımın ilçemize kazandırılmasında Cumhurbaşkanımıza, Spor Bakanımıza, AK Parti Grup Başkanımıza, milletvekillerimize ve ilçe teşkilatımıza teşekkür ediyorum. ” şeklinde konuştu.

“SULUOVA’MIZIN KALICI ESERLERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİK.”

Suluova’mızın kalıcı eserlerine bir yenisini daha eklediklerini aktaran Belediye Başkanımız Fatih Üçok, 4 milyon 541 bin TL’lik yatırım bedeli ile 250 günde tamamlanacak olan yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun içerisinde kapalı yüzme havuzu, açık otopark, izleyici alanları, duş odaları, soyunma odaları ve wc’lerin yer alacağını, bu proje ile birlikte ayrıca ilçemizin değişik noktalarına 5 adet basketbol sahası ve 2 adet halı saha yatırım çalışmalarının da devam ettiğini belirtti.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok konuşmalarının devamında ise spor camiasına bir müjde vererek; “Suluovamıza yeni bir müjde veriyorum. Mevcut Mahmut Demir Spor Salonumuzu yıkıp yeniden yapacağız. 500 Kişi kapasiteli modern bir spor salonunu spor toto teşkilatı ile birlikte bir protokol imzalayıp yenisini yapacağız inşallah. Spor Bakanımız Suluova’ya geldiğinde mevcut çim sahanın değiştirilmesinin de sözünü vermişti. İnşallah onun da çalışmaları yürüyor.” Dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle kimsenin davet edilmediği programda, kurban kesimi ve duaların ardından harç butonuna basan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, yüzme havuzunun temelini attı.