444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

YEŞİL DOLU YARINLAR İÇİN

YEŞİL DOLU YARINLAR İÇİN

Belediyemiz ile İl Orman Genel Müdürlüğü 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası’nda yeşil bir çevre için anlamlı bir etkinliğe imza attı. Etkinlik kapsamında Organize Sanayi Bölgesinde 600 fidan toprakla buluştu.

21–26 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Belediyemiz ileİl Orman Genel Müdürlüğü işbirliğinde Ağaç Dikme Şenliği düzenlendi. Şenlik kapsamında Organize Sanayi Bölgesinde 600 fidan toprakla buluştu. Şenlikte Belediye Başkan Yardımcımız İzzet Balcı’nın yanı sıra Amasya Vali Yardımcımız Ferhat Burakgazi, Suluova Kaymakamımız Dr. Vural Karagül, Garnizon Komutanımız Cenk Alper Göksu, Amasya Orman Bölge Müdürü Zekeriya Nane, Öğretmen ve Öğrenciler Fidanları toprakla buluşturmak için törende yerlerini aldılar.

Törende İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından öğrenciler kompozisyon, slogan ve şiir dalında ödüllerini Belediye Başkan Yardımcımız İzzet Balcı, Vali Yardımcımız Ferhat Burakgazi ve İlçe Kaymakamımız Dr. Vural Karagül’ün elinden aldılar. Akabinde Fidan dikimine geçildi.