444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

YENİ CANLI HAYVAN PAZARINI ZİYARET

YENİ CANLI HAYVAN PAZARINI ZİYARET

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala belediyemize ait yeni Canlı Hayvan Pazarı’nı ziyaret etti.

Hayvan pazarında alıcı ve satıcılarla görüşen başkanımız Fatih Üçok, herkese hayırlı işler diledi.

Zabıta ekipleri başta olmak üzere belediyenin bütün birimlerinin kurban bayramı öncesinde seferber olduğunu ifade eden başkanımız Fatih Üçok, “Vatandaşlarımız son derece rahat olsunlar. Gerekli bütün tedbirleri belediye olarak aldık. Yeni Hayvan pazarımızda ise vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla hayvanlarını satıyor, alıcı vatandaşlarımızda diledikleri gibi alabiliyorlar.” dedi.

Başkanımız Fatih Üçok, tarımda ve hayvancılıkta Amasya’nın ve Suluova’nın, Türkiye’nin lokomotif şehirlerinden olduğunu vurguladı.

Şehrin her alanda gelişmesine ve kalkınmasına yönelik önemli yatırımları hayata geçirmeye devam ettiklerini aktaran Belediye Başkanımız Fatih Üçok, şunları kaydetti:

“20 bin m2 alan üzerine kurulu bölgenin en büyük ve moderni olan Canlı Hayvan Pazarımız yeni yerinde hizmet vermeye başladı. Bugünde pazara gelen hemşerilerimizle ve besici kardeşlerimizle selamlaştık, bayramlarını tebrik ettik. Yeni hayvan pazarımızda besici kardeşlerimizin memnun olduğunu gördük. Buranın daha da modern hale gelmesi için gayretlerimiz devam ediyor. Bölgenin hayvan pazarı olmaya talibiz. Tek derdimiz üretenin yanında olmak ve onları desteklemek. Sektöre önemli katkı sağlayacak tesisin tüm besicilerimiz, üreticilerimiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Pazara gelen besici esnafı Aziz Kılıç, pazar yerinin çok uygun yere kurulduğunu gönül rahatlığı ile satış yapabildiklerini ve tesisi Suluova’ya kazandıran Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a teşekkürlerini iletti.