444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

YARALARI BİRLİKTE SARIYORUZ

08 Şubat 2023
YARALARI BİRLİKTE SARIYORUZ

Yardım kampanyası kapsamında toplanan un, ısıtıcı, su, yaşam konteynırı, giyim ve gıda malzemesinden oluşan yardım malzemeleri ile iş makinalarının yer aldığı 12 tır malzeme dualarla yolcu edildi.

Suluova depremzedeler için tek yürek oldu. Depremden etkilenen vatandaşlarımız için toplanan 12 tır yardım malzemesi deprem bölgesine dualarla uğurlandı.

Doğal afet dolayısıyla Suluova halkının depremzedelere yardım için seferber olduğunu belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Gerçekten acımız çok büyük. Tüm milletimizin kalbi deprem bölgesinde. Devletimiz depremzedelerimizin her türlü ihtiyacını karşılıyor ve enkaz altına kalan vatandaşlarımızı kurtarmak için ekipleri seferber etmiş durumda. Biz de Suluova olarak devletimizin yaptıklarına katkı olsun diye Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve meslek odalarımız öncülüğünde bir yardım kampanyası başlattık. Yardım kampanyamız çok kısa sürede 12 tır gibi büyük bir meblağaya ulaştı. Yardımlarını esirgemeyen duyarlı tüm hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Oradaki yaralar sarılana kadar tüm imkanlarımızla bölge halkının yanında olacağız. Yardım kampanyamız devam ediyor, yeterli malzemeye ulaştıkça bölgeye sevkiyata devam edeceğiz. Kış şartlarına rağmen deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın derdine çare olmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Suluova halkımızın emeği ile maddi ve manevi katkıları ile yardım malzemelerini deprem bölgesine gönderiyoruz. İnşallah oradaki mağdur vatandaşlarımızın yarasına merhem oluruz. Çaresiz insanlarımıza bir çare ve bir umut oluruz.Kampanyamıza destek olan tüm hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

Açıklamaların ardından İlçemiz Müftüsü Sıtkı Kaya tarafından yapılan dualar eşliğinde yardım tırları motorlu taşıyıcılar kooperatifi önünden deprem bölgesine yolcu edildi.