444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

VEFA GRUBUMUZ SAHADA

26 Mart 2020
VEFA GRUBUMUZ SAHADA

Yeni tip koronavirüs(Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı bulunan vatandaşların ihtiyaçları Belediyemiz bünyesinde kurulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” tarafından karşılanıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını nedeniyle en büyük risk grubu olan 65 yaş ve üstü hemşehrilerimizin ihtiyaçların karşılanması içinde Belediyemiz seferber oldu.Belediyemiz, İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge sonrası evlerinden çıkmaması istenen 65 yaş üstü birey ve kronik hastalıkları bulunan hemiehrilerimizden gelen çağrılarını değerlendiriyor. Arayarak talepte bulunan büyüklerimizin ihtiyaç listelerini alan Vefa Sosyal Destek Grubumuz ihtiyaç sahibi ailelerle birebir temasa geçiyor. Talep edilen ihtiyaçlara cevap veren ekiplerimiz, hemşehrilerimizi evlerinden alarak market, eczane, ve benzeri ihtiyaçlarını karşılıyor.

“Bu salgını hep birlikte yeneceğiz”

“Yaşlılarımız evlerinden çıkmasın diye bizler dışarıda onlar için varız. Evde kaldıkları süreçte her türlü ihtiyaçlarına koşuyoruz ve koşmaya devam edeceğiz. Bunun için Vefa Sosyal Destek Grubunu oluşturduk diyen Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Bizlerin tek isteği var, hemşehrilerimiz evlerinde kalsın. Özellikle yaşlılarımız, uyarıları dikkate alıp yetkililerin yaptıkları açıklamaları dinlesin. İlçemizin her köşesinde ekiplerimiz dezenfeksiyon işlemlerini yaptı ve yapmaya devam ediyor. Belediye olarak salgının yok edilmesi için her türlü tedbiri alıyoruz.” Dedi.