444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

UNUTULAN OYUNLAR YAŞATILIYOR

18 Nisan 2017
UNUTULAN OYUNLAR YAŞATILIYOR

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlar müsabakasına katıldı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlar müsabakasına katıldı. Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen müsabakaya Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra İlçe Kaymakamımız Vural Karagül, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, İlçe Gençlik Ve Spor Müdürü Abdulkadir Saraç, Daire Müdürleri, Öğretmenler ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

20 okulun katılımı ile Geleneksel Çocuk Oyunlarının” hatırlatılması tanıtılması amaçlı ve şenlik havasında geçen müsabakada eğlenceli dakikalar yaşandı. Herkes tarafından büyük ilgi gören müsabakada Belediye Başkanımız Fatih Üçok mendil tutarak çocukların heyecanına ortak oldu.

Mendil kapmaca ve halat çekmece gibi geleneksel oyunların oynandığı müsabakada açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “ Çocuklarımız tarafından oynanan oyunların mutlaka yaşatılması gerekir. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlara Milli Eğitim Bakanlığımız öteden beri sahip çıkıyor. Oyun çağında ki çocuklarımızı dışarıya çıkararak sosyalleşmelerine katkıda bulunmak ve unutulmaya yüz tutan bu anonim oyunlarımızı yeni nesillerimize aktarabilmek bu etkinliklerin önemli olduğunu düşünüyorum. 2016 yılında birçok okulumuzun bahçesini sıcak asfalt yaptık. Bu oyunların bir kısmı özellikle çizilerek oynanan oyunları bugün itibariyle okullarımızın bahçelerinde yaşatmaya çalışacağız. Bizlerde Suluova Belediyesi olarak bu tür etkinliklere sonuna kadar destek verdik, vermeye de devam edeceğiz.  İlçe Kaymakamlığımızın başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yaptığı bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.