444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

23 Mart 2019
TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Suluova Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Suluova Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya geçen 142 personel için ilk defa toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmza töreni sonrasında Sendika tarafından Başkanımıza plaket takdim edildi.

Suluova Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Başkanlık makamında düzenlenen toplu iş sözleşmesi protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, işçinin hakkını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başkanımız Fatih Üçok, “Beş yıllık çalışma hayatı içinde birbirine karşı sevgi, saygı içinde bu şehre hizmet ettik. Suluova’yı yatırım yapılabilir bir şehir haline getirdik. Bunların hepsini emekçi arkadaşlarımızla birlikte başardık. Bugünde Belediyemiz ile Hizmet-İş Sendikası arasında 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya geçen 142 personelimiz için ilk defa toplu iş sözleşmesi imzaladık.  Bu kapsamda personelimize ilk yıl yüzde 18, 2. yıl yüzde 10 ve 3. yılda yüzde 8 artı enflasyon farkı eklenerek periyodik artışlar yapılmıştır. Personelimize hayırlı olsun. “dedi.

Hizmet İş Sendikası Amasya Şube Başkanı İsmail Pazar ise, Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a teşekkür ederek sözleşmenin Belediye işçilerine hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.