444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

TATBİKATLAR SÜRÜYOR

22 Şubat 2017
TATBİKATLAR SÜRÜYOR

Belediyemiz, hayatımızın her anında karşılaşabileceğimiz yangınlarla mücadele için uygulamalı ve teorik olarak düzenlediği tatbikatlara devam ediyor.

Olası yangınlara kısa süre içerisinde müdahalede bulunmak amacıyla Belediyemiz, İlçe Müftülüğüne bağlı Süleyman Karagöz Kız Kuran Kursu ve Şehzadeler Kuran Kursunda yangın tatbikatı gerçekleştirdi.Görevli personellerimizin katılımı ile öğrenci ve öğretmenlere yangın durumlarında neler yapılması gerektiği, yangın çeşitleri ve yangına müdahale yöntemleri konusunda bilgiler verilerek, tatbikatlarda yangın tüpünün kullanımı ve yangın sırasında yapılması gerekenler olası yangınlarda doğru olarak bilinen ama yanlış olan uygulamalar hakkında da bilgiler anlatıldı.

Eğitimsel sunumların ardından uygulamalı olarak geçilen yangın söndürme tatbikatında kurs bahçesinde temsili olarak çıkarılan yangında önce itfaiye görevlileri ardından ise öğrenci ve öğretmenler tarafından yangın tüpleri yardımı ile yangına müdahale uygulamalı olarak tatbik edildi.Okul bahçesinde yakılan ateş kısa süre içerisinde itfaiye ekiplerimizce söndürülerek, olası tüp, katı ve sıvı yangınlarına karşı söndürme teknikleri gösterildi.

Tatbikatta kuran kursunda eğitim alan minikleri de unutmayan ekiplerimiz, yangının hayatımızdaki yeri ve önemine değinerek, yangın söndürme eğitiminin faydalarını anlattı. Tatbikatta, minik öğrenciler ilgi duydukları itfaiye aracını yakından görme ve binme imkanı buldu.