444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SULUOVA’YI DEĞİŞTİRİYOR, DÖNÜŞTÜRÜYORUZ

04 Ocak 2017
SULUOVA’YI DEĞİŞTİRİYOR, DÖNÜŞTÜRÜYORUZ

Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un seçim beyannamesinde sözünü verdiği Kültür Merkezimizin temeli törenle atıldı.

İlçemizin Sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak olan ve Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un seçim beyannamesinde yer alan Kültür Merkezimizin Temeli düzenlenen törenle atıldı. Okunan duaların ardından temelde kesilen kurbanla birlikte Belediye Başkanımız Fatih Üçok, yeni Terminal Binamıza ilk harcı mikserin butonuna basarak döktü.

Seçim beyannamemizde sözünü verdiğimiz projeleri bir bir hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Malumunuz Suluova’mızda en büyük eksikliklerden birisi kültür merkezinin eksikliğiydi. Yaptığımız birçok etkinliği Suluova halkına sunmakta güçlük çekiyorduk. İnşallah burası tamamlandığında kent kimliğine daha çok kazanım elde etmiş olacağız. İçerisinde; konferans salonu, atölyeler. Sergi salonları, iş yerleri olacak. Suluova’mızın temel eksikliklerini gidermemizde 100 yataklı akıllı hastane yükseliyor, hizmet binamız bahçemizde yükseliyor, otogarımız yükseliyor, meydan sözü verdiğimizi biliyorsunuz. Meydan projemizin yer aldığı mevcut alanda yıkılması gereken binalarımızın yıkılması için işlem başlatacağız. Meydan içerisinde yer almasını planladığımız yapıların yapımına başlayacağız. Böylece Meydanı ve park düzenlemesini yapmış olacağız. Hülasa Suluova da güzel şeyler oluyor. İyi şeyler tabi ki yalnız olmuyor. Milletvekillerimiz, ilçemiz hükümeti kaymakamımız, daire amirlerimiz, çok kıymetli birim müdürlerim, çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. El ele verdik, Suluovayı değiştiriyor ve dönüştürüyoruz. İnşallah Suluova hak ettiği yere çok kısa sürede kavuşacak. Dün akşam, yatsı sonrası görüştüğümüz seçim broşürünü çıkarttı ve dedi ki zannetme ki unuttuk, seçim beyannamenizi cebimizde taşıyoruz. Başkanım öncelikle sizi tebrik ediyorum, iki yıl içerisinde vaat ettiklerinizin %80 nini tamamladın, %85 ine ulaştın. Bende dedim ki Allah razı olsun. Takip edildiğimizi bilmek, bu konuda daha çok gayret etmek bize düşüyor. Suluova takip ediliyor, Suluova ilgileniliyor, Bizde onların ilgisine ve takdirine layık olmaya çalışacağız. Bize inanan ve güvenen herkese teşekkür ediyorum. Katılımlarınız için ayrıca teşekkür ediyoruz. Buranın hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum, İnşallah kaza bela gelmeden , hayırlısıyla Suluova’mızın hizmetine sunarız. Hayırlı ramazanlar dilerim. ” Dedi.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Kaymakamımız Hayatı Taşdan; “Kültür Merkezimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Temel atma programımıza Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra Başkan Yardımcılarımız İzzet Balcı, Adem Cılız ve Mahmut Aslan, Ak Parti İlçe Başkanı Muhammet Biçer ve Yönetimi, Daire Müdürlerimiz ve çok sayıda çalışan personelimiz katıldı.

KÜLTÜR MERKEZİMİZ’ DE NELER OLACAK
Lise Kavşağında Suluova Fen Lisesi karşısında yapımı tüm hızıyla süren Kültür Merkezimiz 1134 m2 alan üzerine kurulacak toplam da bina inşaatı 3963 m2 ve 4 kattan oluşacak. İçerisinde oturma mekânı, açık sergi alanları, meslek edindirme kursları, konferans salonu, kafeterya, mutfak vb. alanlar olacak.