444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SULUOVA’NIN 2. BÜYÜK PARKI “ ERTUĞRUL GAZİ”

SULUOVA’NIN 2. BÜYÜK PARKI “ ERTUĞRUL GAZİ”

Belediyemiz tarafından 1 yıl içerisinde Yenidoğan, Beyazıt, Girne, Pazar, Yeni Mahalle, Hacıhayta ve Şeker Mahallelerine yapılan parklarımızın toplu açılış töreni Amasya Milletvekili Haluk İpek’in katılımları ile gerçekleştirildi.

Yenidoğan Mahallesi Gazi Orta Okulu karşında bulunan Ertuğrul Gazi parkımızda düzenlenen toplu açılış törenine Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra Amasya Milletvekili Haluk İpek, İlçe Kaymakamı Hayatı Taşdan, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Ak Parti Suluova İlçe Başkanı Muhammed Biçer, Meclis Üyeleri ve çok sayıda Suluovalı hemşehrimiz katıldı.

Bu güzel anlamlı ve onurlu günde hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “ İlçe oluşumuzun 59. yılını büyük bir mutluluk ve onurla kutluyoruz. Suluova’mız 1 Eylül 1957 yılında İlçe oldu ve tam 59 yıldır sizlerle gelişiyor ve büyüyor.” Dedi.

Sözlerine 15 Temmuz FETÖ’cü kalkışmasında şehit olan vatandaşlarımıza ve Ülkemizin doğu ve güney doğusunda hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet ve ailelerine sabır diyerek devam eden Başkanımız, Son iki yıldır Ülkemizin içinden geçtiği olağan üstü koşullar sebebiyle 1 Eylül şenliklerinin eğlence kısmını iptal ettiklerini, bu konuya Belediye olarak hassasiyetle yaklaştıklarını ve sünnet şöleni ile açılışlar düzenlediklerini belirtti.

Başkanımız Fatih Üçok, “ Suluova’mız değişim ve dönüşümüne devam ediyor. Hükümetimiz, Belediyemiz ve Suluovalı hemşehrilerimizin yatırımlarıyla İlçemiz kent kimliğine kavuşuyor. 4 Mahallemizin ortak kullanabileceği ve büyüklüğü itibariyle de 6.500 metrekare alana sahip İlçemizin 2. büyük parkı olan Ertuğrul Gazi parkımız mahallelerimize hayırlı uğurlu olsun.” Şeklinde konuştu.

1 Yılda 30.000 metrekare yeşil alan ve 11 park inşa ettiklerini açıklayan Başkanımız Fatih Üçok konuşmalarının devamında ise İlçemizde gerçekleşen yatırımlar ve devam eden çalışmalar hakkında bilgiler vererek konuşmalarını geçtiğimiz günlerde kurası yapılıp hak sahipleri belirlenen TOKİ konutlarının ihalesinin yapıldığını 2 yıl içerisinde teslim edeceklerini hak sahiplerine müjde vererek tamamladı.

Amasya Milletvekili Haluk İpek, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve Suluova İlçe Kaymamı Hayatı Taşdan yaptıkları konuşmalar ile yapımı tamamlanan parkların İlçemize hayırlı olması dileklerinde bulundular.

Açılış töreni Mahalle sakinleri adına Mahalle Muhtarı Salim Gümüş’un hizmetlerinden dolayı Başkanımıza ve Amasya Milletvekilimize çiçek takdimi dua, kurdele kesimi ve Belediyemizce yapılan ikramlar ile son buldu.