444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

KONTROLLÜ HAYAT DENETİMİ YAPILDI

06 Ağustos 2020
KONTROLLÜ HAYAT DENETİMİ YAPILDI

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında ilçemizde koronavirüs tedbirlerine yönelik maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimlerine başlandı.

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği korona virüs denetimleri konulu genelge kapsamında, İlçemizde başlatılan denetimlere İlçe Kaymakamımız Abdullah Şen, Belediye Başkanımız Fatih Üçok, TSO Başkanı Turgut Aksu, Emniyet, Zabıta ve Sağlık görevlilerimiz katıldı.

İlçemizdeki denetimlerin sıklıkla devam edeceğini ifade eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “İçişleri Bakanlığının koronavirüs denetimleri konulu genelgesi kapsamında ilçemiz genelinde denetimlerde bulunarak hemşehrilerimizi eksiklikler konusunda uyarıp maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarını ihmal etmemeleri konusunda bilgilendirmelerde bulunduk. Sağlık Bakanlığımızın son dönemde dikkat çeken uyarıları var. Özellikle son günlerde ülkemiz genelinde vaka sayılarında artış olduğunu görmekteyiz. Bu nedenle yapılan uyarıları ciddiye almak ve önümüzdeki dönemi de en az sıkıntıyla atlatmak için maske ve mesafe kurallarına insanların uymasında yarar var. İlçemiz genelinde hemşehrilerimizin genel olarak kurallara riayet ettiklerini görmek bizleri mutlu etti. Daha önceki dönemde alınan kararlara vatandaşlarımız genel anlamda uymuşlardı. İnşallah alınan kararlar doğrultusunda hemşehrilerimizin de desteğiyle bu süreci en iyi şekilde atlatacağımızı düşünüyorum” dedi.