444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SULUOVA’DA ENGEL YOK

04 Mart 2022
SULUOVA’DA ENGEL YOK

Belediyemiz, fiziksel engellerinden dolayı ulaşımda güçlük çeken dezavantajlı öğrenciler için engelsiz servis aracını hizmete sundu.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, yaptığı açıklamada; engelli öğrencilerin evlerinden okullarına gidip gelebilecekleri, her türlü ihtiyaçlarında kullanabilecekleri, tamamen engelliler için tasarlanmış tam donanımlı ücretsiz minibüsün hizmet verdiğini söyledi.

Dezavantajlı bireylerin, yaşadıkları sıkıntıları iletmeleri üzerine yaptıkları araştırmada, ilçede taşıma hizmeti sunan öğrenci servislerinde engelliler için donatılara sahip araç olmadığı durumuyla karşılaştıklarını ifade eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok, şunları kaydetti:

“Engelli çocuklarımızın eğitimden mahsur kalmaması için bu aracımızı kazandırdık. Şehrin en uzağındaki okul ve ev dahi olsa hiçbir ücret talep etmeden onları minibüsümüzle taşıyoruz. Velilerimizin bol bol duasını da alıyoruz. Engelli vatandaşların hayat standartlarının yükseltilmesi için Suluova Belediyesinin çok ciddi gayret ve çaba gösteriyor. Bu araçla tüm engelli kardeşlerimize hizmet etmeyi düşünüyoruz. Hastaneye gitmek, okula gitmek, dışarı çıkmak istiyorlarsa bizi arasınlar.”

Bugüne kadar kendisini okula babasının götürüp getirdiğini anlatan Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi İbrahim Dibek ise, “Bu minibüs gayet donanımlı ve güzel. Tekerlekli aracımla rahatlıkla binip, indim. Başkanımız Fatih Üçok’a teşekkür ediyorum” dedi.