444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SULUOVA’DA 15 TEMMUZ PROGRAMI BELİRLENDİ

11 Temmuz 2017
SULUOVA’DA 15 TEMMUZ PROGRAMI BELİRLENDİ

Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK’ Suluovalı hemşehrilerini Demokrasi Ve Birlik Gününe Davet Etti.

Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK,  Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde çeşitli anma etkinlikleri düzenleyeceklerini belirterek, tüm hemşehrilerini etkinliklere ve tutulacak demokrasi nöbetine davet etti.

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümüyle ilgili 11-16 Temmuz günleri arasında sürecek anma etkinlikleri programının belli olduğunu belirten Başkanımız Fatih ÜÇOK, “Suluova olarak 15 Temmuz gecesini nöbette geçireceğiz, uyumak yok” dedi.

15 Temmuz’un yıldönümünde Suluova’da, “Şehitleri Anma, Demokrasi ve Birlik Günü” kapsamında İlçe Kaymakamlığı ile birlikte bir dizi programlar düzenleneceğini ifade eden Başkanımız Fatih ÜÇOK; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde yapılacak olan “Şehitleri Anma, Demokrasi ve Birlik Günü” dolayısıyla ilçemizde bir dizi anma etkinlikleri gerçekleştirilecek.

11-16 Temmuz Haftası Anma Programı:

-11 TEMMUZ 2017 SALI

Saat 11:00’de Suluova Belediyesi Şehitlik ziyareti yapılacak, Şehit kabirlerine gül ve karanfiller konularak, Müftülükçe Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua sonrası ziyaretçilere gül suyu ve lokum ikram edilecektir.

Saat 12:00’de Suluova Hacı Mustafa Camii’nde Müftülükçe mevlidi şerif okunacak ve akabinde camii çıkışında belediyemizce ikramlarda bulunulacak.

-13 TEMMUZ 2017 PERŞEMBE

Saat 20:30 da Suluova Belediyesi Anfi Tiyatro Alanında İlçe TSO tarafından İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun katılımıyla “15 Temmuz Ruhu Ve Şühedaya Dua” isimli konferans düzenlenecek.

-14 TEMMUZ 2017 CUMA

Saat 12:00 da Hacı Mustafa Camii’nde Hatmi Şerif Ve Hatim Duaları yapılacak.

-15 TEMMUZ 2017 CUMARTESİ

Suluova Şeker Camii’nde akşam namazı kılınacak ve devamında Saat:21.00’dan itibaren Suluova 15 Temmuz Demokrasi Meydanında anma programları düzenlenecektir.

Burada sabaha kadar demokrasi nöbeti tutulacak ve nöbet boyunca Suluova Belediye Başkanlığınca Suluova 15 Temmuz Demokrasi Meydanında platform kurulacak ve halk için oturma alanı oluşturulacak. Belediyemiz tarafından halka ikramların verileceği buradaki anma programında İlçe Kaymakamımız Dr. Vural Karagül ve Belediye Başkanı Fatih Üçok konuşmalar yapacak, akabinde Suluova Belediye Başkanlığınca düzenlenen 15 Temmuz konulu sinevizyon gösterimi yapılacak ve ilahiler okunarak şehitler için dualar edilecek.

Gece Saat:00.13’den itibaren ise ilçe genelindeki ki bütün Camiilerde İlçe Müftlüğü tarafından Sela okutulacak ve dualar yapılacaktır.

Gece Saat:02.00’da ise Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı konuşmalar Belediye Başkanlığınca meydandaki sinevizyondan canlı olarak yansıtılacaktır.

Devamında ise Şeker Camii’nde Sabah namazı halkla birlikte olarak icra edilecektir.

15 Temmuz günü başlamak üzere “Demokrasi Nöbetleri” tutulacak ve bu nöbetler Cumhurbaşkanımızın belirleyeceği tarihe kadar devam edecektir.