444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SULUOVA OKUYOR’A 100 BİN TL DESTEK

26 Mayıs 2022
SULUOVA OKUYOR’A 100 BİN TL DESTEK

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen “Suluova Okuyor” Projesi kapsamında Belediye Başkanımız Fatih Üçok tarafından okullarımıza 100 bin TL değerinde 6 bin adet kitap hediye edildi.

Okul kütüphanelerinde kullanılmak üzere temin edilen kitapları İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu’ya teslim eden ve bir kaç okulda dağıtımını gerçekleştiren Belediye Başkan Fatih Üçok, ilk etapta 6 bin adet kitap hediye ettiklerini devamında ise 4 bin adette daha vereceklerini toplamda ise okullarımızdaki tüm kütüphanelere 10 bin adet kitap hediye ederek ilçemiz genelindeki yaklaşık 10 bin öğrenciye 10 bin kitap desteğinde bulunacaklarını ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevi yaptığı yıllarda ilçemiz eğitime kazandırmak isteyip de yapamadığı hizmetler ile yeni ihtiyaç ve yatırımları Belediye Başkanı görevinde yapabilme fırsatı bulduğu için büyük memnuniyet duyduğunu, 8 yıllık görevi süresince ilçemiz genelinde alt yapının yanı sıra kültür merkezi, gençlik merkezi, yüzme havuzu, spor tesisleri gibi çok sayıda eğitim, sportif, sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda çocuk ve gençlerimize hizmetler yaptığını ve yapmaya da büyük bir istek ve pozitif ayrımcılıkla devam edeceğini hatırlatan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Çocuklarımız okuyacak, biz destek olacağız. Eğitimci bir belediye başkanı ve kitap dostu bir Belediye olarak çocuklarımız kitap okusun ve kendini geliştirsin diye Suluova Okuyor Projesine destek olmak için okul kütüphanelerimizi binlerce kitapla buluşturuyoruz. İnsanın en büyük hazinesi okuduğu kitaplardır. Yeter ki siz okuyun bizim desteğimiz her zaman devam edecek.” Dedi.

Belediyede yapılan teslim törenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ile birlikte çeşitli okulları ziyaret eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok, öğrencilere akıllı kalemlerle birlikte kitapları hediye ederek okumaya teşvik etti. Daha çok bilgi edinerek boş zamanlarını verimli kullanmalarını, daha bilgili ve ufku geniş bireyler olarak hayata daha donanımlı atılmalarını tavsiye etti. Kültür Belediyeciliği çalışmaları kapsamında okullarımızdan gelen talepleri karşılayarak, çocuklarımızın severek okuyacakları kitapları temin ettiklerini söyleyen Belediye Başkanımız Fatih Üçok, bilgiye önem veren, bilgiyi üreten ve kullanan toplumların tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de ilerleme kaydettiğini, ülkelerin kalkınması ve gelişiminin de ancak eğitimli insan gücüyle mümkün olabileceğini ifade etti.

Geleceğimizin teminatı yavrularımıza kitap sevgisini aşılamamız ve kütüphanelerden yararlanma alışkanlığı kazandırmamız gerektiğine vurgu yapan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; gerek “Suluova Okuyor” Projesi gerekse de Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi ile birlikte bilgi ve kültürel mirasımızın gelecek kuşaklara aktarılacağına ve medeniyetimizin gelişimine katkı sağlanacağına değinerek; ilerleyen zamanlarda yine öğrencilerimize kitap desteğinde bulunmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Çocuklarımızın binlerce yepyeni kitap ile buluşturulmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ise, “konu eğitim olunca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen, eğitim bayrağımızı her zaman sevgiyle ve hoşgörüyle tutan Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a camiamız adına teşekkür etti.