444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SULUOVA İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNCE YAZ KUR’AN KURSLARI KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

17 Ağustos 2017
SULUOVA İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNCE YAZ KUR’AN KURSLARI KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Belediye Başkan Vekilimiz İzzet Balcı, Suluova İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Yaz Kur’an Kursları kapanış programına katıldı.

Suluova Amfi tiyatroda yapılan kapanış programında ayrıca Suluova Kaymakamı Vural Karagül, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Bünyamin Albayrak, İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş ve öğrenci velileri yer aldı. Programda ilk olarak Suluova İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş bir konuşma yaparak, yaz dönemi boyunca öğrencilere verilen kurs programı hakkında detaylı bilgiler verdi ve katılımcılara teşekkür etti.

Program sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Vekilimiz , ” Bu kurslarda çocuklarımız kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerimi, büyüklerine saygıyı, aile içindeki davranış kalıplarını, manevi değerlerini, genel olarak toplumda ahlak kuralları içerisinde nasıl yaşanacağını öğrendiler. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra Yaz Kur’an Kursu öğrencileri tarafından ilahiler, Kur’an tilaveti ve şiirler okunması ile sona erdi. Programın sonunda Vali Osman Varol ve İlçe protokolü eşliğinde Şehzade Kur’an Kursunu başarıyla tamamlayan hafız öğrencilere İcazetname Belgeleleri verildi.