444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

“SULUOVA EMEĞİN VE ÜRETİMİN ŞEHRİDİR”

05 Ağustos 2022
“SULUOVA EMEĞİN VE ÜRETİMİN ŞEHRİDİR”

Başkanımız Fatih Üçok İstanbul’dan gelen misafirlerine Suluova’yı tanıttı.

Suluova Belediyesi, İstanbul Maltepe Tokatlılar Derneği yöneticileri ve üyelerini “Sıla-i Rahim” yolculuğu kapsamında Suluova’da misafir ederek ilçeyi tanıttı.

Başkanımız Fatih Üçok misafirlerine Suluova’nın tarihi geçmişi, yel altı ve yer üstü zenginlikleri, yöresel ürünleri ve hayata geçirdikleri projeleri hakkında bilgiler vererek ” Suluova’mız hayata geçirdiğimiz projelerimiz ile adından söz ettiren şehir haline geldi. Ayrıca Suluova’mızda madencilik, tarım ve hayvancılık var. Allah her şehre bu kadar büyük bir zenginlik vermez. Yer altıda var ve üstü de ne kadar şükretsek azdır. Sanayi Bakanlığımızın gelişmişlik endeksinde 76. sıradayız. Amasya’mızın varlık anlamında en zengin ilçesiyiz. Suluova’mız emeğin ve üretimin şehridir. Bunun yanında nüfusu her geçen gün artan önemli ilçelerden biriyiz.” dedi.

Başkanımız program sonrasında yaptığı açıklamada ise; İstanbul’dan sılah-i rahim yolculuğuna çıkan Maltepe Tokatlılar Dernek Üyesi kıymetli hemşehrilerimiz gezi programlarına ilçemizi de almışlar. Bu vesile ile şehrimizde misafir ettik. Yaptığımız çalışmalarımızı ve projelerimizi anlattık. İlimizin ilk Millet Bahçesi Kıraathanesi ile şehir meydanımızı ve Cami inşaatımızı ziyaret ettik. Misafir etmekten büyük keyif aldığımız Dernek Başkanımız Bülent Gürpınar’a ve Dernek Üyelerimize nezaketleri için teşekkür ediyor, hayırlı yolculuklar diliyorum.” şeklinde konuştu.