444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SULUOVA CIVIL CIVIL

13 Mayıs 2020
SULUOVA CIVIL CIVIL

Parklarımız çocuklar gibi şendi bugün. Uzun bir aradan sonra Suluova’nın parkları yeniden çocuk gülüşleriyle buluştu. 11.00 ile 15.00 saatleri arası maske takmak şartıyla 4 saatlik dışarı çıkma izinlerinin ardından çocuklar soluğu parklarda aldı.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlere ilave olarak uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde olan 0-14 yaş grubundaki çocuklar Suluova’nın parklarını şenlendirdi. Belediyemiz, geçtiğimiz hafta 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa güvenle çıkabilmeleri için yaptığı çalışmaları bu kez çocuklar için gerçekleştirdi. Suluova’daki tüm parkların temizlik ve dezenfektasyon çalışmaları çocukların kontrollü sokağa çıkma uygulamasının başladığı saat 11.00’den önce tamamlandı.

Yaklaşık iki aydır, parkların içinde çocuk sesi olmadan hüzünlü bir havaya büründüğünü ifade eden Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, “ Suluova’da parklarımız çocuklarımız gibi şendi bugün. Çocuklarımızın bunca zaman sonra ilk kez dışarı çıktıkları günü güven içinde, sağlıkla geçirmelerini istedik ve tüm parklarımızı dezenfekte ettik. Hep birlikte, önce sosyal mesafe ve hijyene dikkat ederek, bugünleri de geride bırakacağız, çocuklarımızın özgürce, istedikleri gibi parklarda oynayacağı günlere inşallah ulaşacağız.” seklinde konuştu.