444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SULUOVA AYYILDIZA BÜRÜNDÜ

05 Mart 2020
SULUOVA AYYILDIZA BÜRÜNDÜ

Bahar Kalkanı harekâtında şehit düşen askerlerimiz ve ordumuza destek amacıyla “Şehitlere Saygı, Kahraman Ordumuza Destek Yürüyüşü”nde binlerce hemşehrimiz tek yürek ve tek ses oldu. Belediyemiz Kültür Merkezi Önünden başlayan yürüyüş, Demokrasi Meydanı’nda son buldu.

Suriye İdlib’de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan askerlere saygı ve Bahar Kalkanı Harekatı’na destek için ellerinde ki Türk Bayrakları ile tekbir ve salavatlarla Belediye Kültür Merkezi önünde toplanan ilçe protokolü ile 7’den 77’ye Suluovalı Hemşehrilerimiz, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı alanına kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

Suluova’da tarihi günlerden birinin yaşandığı yürüyüşte unutulmayacak bir duyarlılık örneği gösteren İlçe halkımız, açtıkları büyük Türk Bayrağı ile dosta güven, düşmana korku verdi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı alanını dolduran binlerce Suluovalı tekbirler getirip “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Vatan sana canım feda” ve “Ne mutlu Türküm diyene” sloganları attı.

Şehitlere Allah’tan rahmet Türk milletine de baş sağlığı dileyen Belediye Başkanımız Fatih Üçok alanda toplananların tek gayesinin vatanına, milletine ve namusuna sahip çıkmak olduğunu belirtti.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, konuşmalarının devamında ise: “Şehitlerimize saygı için, bugün Suriye içlerinde kahramanlık destanı yazan Mehmetçiğimize destek için yine Suluovalı tek yürek ve tek ses oldu. Suriye de petrol ve toprak kazanmak için değil, 100 yıl önce bizden koparılan o din kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, sahip çıktığımızı ifade etmek için orada varız. Orada tüm dünyanın gözü önünde işlenen insanlık suçuna bizim dışımızda ve bizim Cumhurbaşkanımızın dışında herkes seyrediyor ve alkış tutuyor. Bu milletin hem toprağına sahip çıkacak hem de din kardeşine sahip çıkacak gücü, kudreti ve inancı vardır. Burada ki bu güzel birliktelik onlara en güzel cevabı veriyor. Biz, 100 yıl önceki hazırlanan projenin devamına asla müsaade etmeyeceğiz. Asıl hedef Suriye değil, asıl hedef Türkiye ve Türk insanıdır. Allahın izni, sizlerin desteği ve duası ile bu oyunu da bozacağız. İnşallah bu zaferle sonuçlanacak bir mücadeledir. Bizlere düşen şudur, birliğimizi beraberliğimizi göstermemiz gerekir. Gerekirse hepimiz askeriz diyeceğiz ve mücadeleye gideceğiz. Bu milletin ve hükümetimizin kararlılığı ile olumlu sonuçlar verecek.” Dedi.

Suluova Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, “Biliyorsun geçen hafta tam Regaip Kandili’nde tam mübarek üç ayların başlangıcında İblid’de 34 askerimiz şehit oldu. Biz de onların anısına burada hem devletimizin hem milletimizin yanında olduğumuzu hem silahlı kuvvetlerimizin yanında olduğumuzu vurgulamak için belediyemizle böyle bir yürüyüşü düzenledik. Görüyorsunuz coşkuyu halkımızı biz hep beraberiz biriz devletimizin milletimizin güvenlik güçlerimizin yanındayız ve bu millet asla mağlup olmayacak, mağlup edilemeyecek bunu bütün dünya görecek” dedi.

Konuşmaların ardından program sona erdi.