444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SULUOVA AFRİN İÇİN TEK YÜREK

02 Mart 2018
SULUOVA AFRİN İÇİN TEK YÜREK

İlçemizde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na ve Mehmetçiğe Destek programı düzenlendi.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye’nin Afrin bölgesine yönelik gerçekleştirdiği harekâtta şehit olanları anmak ve operasyona katılan askerlere destek vermek amacıyla Sulihder ve Suluova Şehit Osman Karakuş A.İ.H.L. tarafından düzenlenen programda hemşehrilerimiz ile bir araya geldi.

Günün anlam ve önemine değinen Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Kahraman askerlerimiz ve polislerimiz büyük bir mücadele veriyor, verdikleri mücadele sadece orada bulunan teröristlere değil aynı zamanda İslam dünyasını da karıştırmak isteyen şer odaklarına karşı büyük bir mücadele veriyor. Bu savaş 17 Aralık ile başladı 15 Temmuz ile devam etti. Şuna yürekten inanıyoruz ki inananlar zafere ulaşacaktır. Memleketi için gözü kırpmadan can veren askerlerimiz, polisimiz ve vatan evlatlarımız var olduğu müddetçe bu mücadelenin mutlak galibi aziz milletimiz olacaktır. Afrindeki Mehmetçiklerimiz için yapabileceğimiz en büyük iyilik duadır. Bizlere de düşen dua etmektir. Bu vesile ile programı tertip eden İmam Hatip Lisemize, Mensupları Derneğimize, Öğrencilerimize ve destek veren tüm hemşehrilerimize şükranlarımı iletiyorum. Zeytin Dalı Harekâtı’nda Şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.” Dedi.

Cuma namazı sonrası 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen Destek programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunduğu miting, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, dualar ve mehter gösterileriyle son buldu.