444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ENGELLERİ SEVGİYLE AŞIYORUZ

04 Aralık 2020
ENGELLERİ SEVGİYLE AŞIYORUZ

Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanarak Türkiye Sakatlar Derneği Suluova Şubesine tahsis edilen Dernek Binasının açılışı yapıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Meydan Camii yanında yapımı Belediyemiz tarafından tamamlanan Türkiye Sakatlar Derneği Suluova Şubesi Dernek binasının açılışı gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Belediye Başkanımız Fatih Üçok ,  engelli hemşehrilerimizin kullanımı için Dernek Binasının yapımını tamamlayarak açılışını yapmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Bir başka sözü olan Engelsiz Yaşam Parkının ise yapımının halen sürdüğünü de ifade eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok, konuşmalarının devamında ise “Daha önceki dernek ofisi kötü bir ortamı olduğu gördüğümüzde hemen üyelerin kullanabilecekleri yeni bir ofis yapmaya karar verdik ve Şehir Meydanı çalışması yaparken de merkezi bir yerde engelli kardeşlerimizin kullanabileceği bir “Dernek Ofisi ile Engelsiz Yaşam Parkı yapacağım” diye kendilerine söz vermiştim. Bugün ilçemizde bir ilki gerçekleştiriyoruz ve söz verdiğimiz Dernek Ofisinin açılışını yapıyoruz. Engelsiz Yaşam Parkının yapımı ise halen devam ediyor. Kısa süre sonra onunda açılışını yapacağız. Dernek mensubu kardeşlerimize hayırlı olsun.” Dedi.

En büyük engelin sevgisizlik olduğunun altını çizen Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Engelli kardeşlerimizin hayata dair beklentilerine duyarsız kalmak onlara yapılabilecek en büyük engeldir. Daha iyi bir yaşam sürmek onların en doğal hakkıdır. Geleceğe daha umutla bakabilmek her Türk vatandaşı gibi onlarında hakkıdır. Onun için hepimiz birer engelli adayı olduğumuzu unutmayarak bu kardeşlerimize her türlü yardımcı olalım. Sıkıntılarını gidermek suretiyle onları hayatın her kademesinde daha aktif olmalarını elbirliği ile sağlayalım. Belediye olarak her zaman tüm engellilerimize sahip çıkarak destek verdik. Göreve başladığımızdan itibaren onların hayatını kolaylaştırmaya yönelik ilçemizde tüm engelli kardeşlerimiz için uygun ortamları hazırladık, onları zorlayacak ve kısıtlayacak tüm engelleri ortadan kaldırdık. Hayattan beklentilerinizin karşılandığı ve toplumsal farkındalığın arttığı nice 3 Aralık’lar diliyorum. Tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlarım. Şu an en büyük engelimiz Covid-19, Ülkemizle birlikte ilçemizde de büyük bir mücadele veriyoruz. İnşallah bu günleri sağlıkla atlatıp daha birlik ve beraberlik dolu günlere kavuşuruz.” Diye kaydetti.

Yeni Şeker Cami yanında yer alan dernek ofisi açılışında tüm engellilerin günün kutlayan İlçe Kaymakamımız Abdullah Şen, herkesin bir engelli adayı olduğunu, bu şuur ve bilinçle her platforma tüm engelli bireylere sahip çıkmaya gayret ettiklerini söyledi.

Bir konuşma yaparak sevinçini paylaşan Türkiye Sakatlar Derneği Suluova Şubesi Başkanı Mehmet Semiz ise şunları söyledi; “Sayın başkanımız daha önce bize verdiği sözü yerine getirdi. Suluova’mızın şehir merkezinde bizlerin kullanımı için yapılan bu dernek ofisi için teşekkür ediyorum. Dernek olarak ilçemizdeki engelli kardeşlerimizin sorunlarını ve sıkıntılarını gidermek onların sesi, gözü, ve kulağı olmak için çalışmaları yürütüyoruz. Bizlere tahsis edilen bu nezih mekanın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde açılışının yapılması da ayrı bir anlam ve güzellik taşıyor. Bu çalışmalarımızda bizlerin sıkıntılarını gidermek için yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Daha sonra Türkiye Sakatlar Derneği Suluova Şubesi Başkanı Mehmet Semiz, Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a teşekkür plaketi takdim etti. Toplamda 100 metre kare olan ve içerisinde ofis, mutfak ve lavabolardan oluşan yeni dernek ofisinin kurdelesi kesilerek açılışı yapıldı.