444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SON GÜN 30 HAZİRAN!

15 Haziran 2017
SON GÜN 30 HAZİRAN!

Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, 7020 sayılı Kanun’un Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini, kanun kapsamında borç yapılandırma süresinin 30 Haziran 2017 Cuma mesai bitiminde sona ereceğini belirterek vatandaşların bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini söyledi.

“7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun” Resmi Gazete’de yayımlandı. Yürürlüğe giren 7020 Sayılı Kanun kapsamında 31 Mart 2017 öncesine dayanan vadesi geçtiği halde ödenmeyen Emlak, İlan ve Reklam, Çevre ve Temizlik ve Su Borçlarına bağlı gecikme zammı ve gecikme faizleri gibi borçlar yapılandırılabilecek.

2017 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi, daha önceki yapılandırmadan yararlananlar, kira alacakları ve idari para cezaları konusundaki borçları kapsam dışıdır.

BAŞKANIMIZ FATİH ÜÇOK, “BORÇLARI YAPILANDIRMAK İÇİN BÜYÜK FIRSAT”

Yapılandırma kanunu ile ilgili konuşan Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, vergi borcu yapılandırmasının büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Yapılandırma ile birlikte vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları ve belediye alacaklarının yeniden yapılandırılmasının büyük bir imkan olduğunu ifade eden Başkanımız Fatih ÜÇOK, vatandaşların bu kanundan yararlanarak borçlarını yapılandırmalarını istedi.

“YAPILANDIRMA YAPACAK OLANLAR SON TARİHİ GEÇİRMEMELİ”

Vergi yapılandırmaları hususunda hemşehrilerine çağrıda bulunan Başkanımız Fatih ÜÇOK, “Tüm hemşehrilerimizden vergi borcu olan mükelleflerimizin biran önce yapılandırma başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. “7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun” 30 Haziran 2017’de sona eriyor. Hemşehrilerimiz bu süreyi geciktirmeden Suluova Belediyesi İlgili Müdürlüklerine başvurmaları halinde yapılandırma fırsatından yararlanmış olacaklar. Yapılandırma yapan vatandaşlar borçlar peşin ödeyebilmesinin yanı sıra başvuru sırasında 6, 9, 12 veya 18 eşit taksitler halinde ödeme seçeneklerinden birini seçebilecekler.” dedi.