444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÖRNEK İŞ BİRLİĞİ

13 Kasım 2018
SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÖRNEK İŞ BİRLİĞİ

OMÜ ile Suluova Belediyesi arasında, tam teşekkül gerektiren hayvan hastalıklarında ve yaralanmalarında teşhis ve tedavi hizmet protokolü imzalandı.

19 Mayıs Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ile Suluova Belediyesi arasında, tam teşekkül gerektiren hayvan hastalıklarında ve yaralanmalarında teşhis ve tedavi hizmet protokolü imzalandı. Suluova Belediyesi ve OMÜ Veterinerlik Fakültesi işbirliği ile hem Suluova’daki Sokak hayvanlarının popülasyonu dengede tutulacak hem de rehabilite edilecek.

Hayvan dostu belediyecilik anlayışını benimsediklerini belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ilgili maddelerine istinaden sokak hayvanları rehabilitasyon merkezini 2017 yılında açtık. Sık sık İl Hayvanları Koruma Kurulu ve Hayvan Severler Derneği tarafından ziyaret edilen hayvan barınağımız için 19 Mayıs Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ile tam teşekkül gerektiren hayvan hastalıklarında ve yaralanmalarında sevk edebilmek üzere teşhis ve tedavi hizmet protokolü imzaladık. Sokak hayvanları için yapılan bu çalışmaları OMÜ Veteriner Fakültesi ile sürdürmeye devam edeceğiz ” dedi.

Suluova Belediyesi ve OMÜ Veterinerlik Fakültesi arasında imzalanan anlaşma ile koordineli bir şekilde çalışacak olan ekipler, Suluova’da yaşayan sokak hayvanlarının başlarına olası bir sıkıntı gelmesi durumunda tedavi, bakım,ameliyat ve ameliyat sonrası bakım gibi hizmetlerin günün her saati karşılanmasını sağlayacak.