444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SİZLERİN BAŞARISI BİZLER İÇİN BÜYÜK BİR GURUR

09 Kasım 2017
SİZLERİN BAŞARISI BİZLER İÇİN BÜYÜK BİR GURUR

Bulgaristan’da düzenlenen Veteranlar Dünya Serbest Güreş Şampiyonasında Dünya 3.’sü Mahmut Demir ile Dünya 2.’si olan Nazif Barutcu Belediye Başkanımız Fatih Üçok’u makamında ziyaret etti. Ziyarette ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdulkadir Saraç da yer aldı.

Dünya Güreş Federasyonu FLA’nın faaliyet programında yer alan ve Bulgaristan’da yapılan Veteranlar Dünya Güreş Şampiyonasında Milli Takımda yer alan Suluovalı Veteran Güreşçimiz Nazif Barutçu elde ettiği gümüş madalya ve Mahmut Demir ise elde ettiği bronz madalya ile bizleri gururlandırıp göğsümüzü kabarttı.

Aynı şampiyonada yarışan bir diğer Suluovalı Veteran Milli Güreşçimiz İbrahim Kaygısız ise dünya 5.’ncisi oldu.

Şanlı bayrağımızı gururla dalgalandırdıkları için Suluova Belediyespor Kulübümüzün lisanslı sporcuları Nazif Barutçu, Mahmut Demir ve İbrahim Kaygısız’a teşekkür eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “ Başta Suluova’mız için olmak üzere ülkemiz adına önemli bir başarıya imza attılar. Milli duygularımızı bir kez daha heyecana getirdiler. İnşallah rol model olurlar diye düşünüyorum, genç sporcularımız bu iki kardeşimizden mutlaka etkilendiler. Bu başarı sadece kendileri ile sınırlı değil alttan gelen sporcularımıza ayırt etmeden hem güreşte hem de diğer branşlarda bir heyecan dalgası domino etkisi yaratacaktır. Suluova’da başarının elde edilebileceğini gösteren sporculara ihtiyacımız var. Bugün bunun adı Nazif Barutçu, Mahmut Demir yarın inşallah bir başka kardeşimiz olacak. Bizim de yapmaya çalıştığımız şey var olan gücümüzü potansiyelimizi harekete geçirmek. Sizlerin başarısı bizler için büyük gurur.”dedi.

Kulüp kurmalarında ki amacın gençleri daha çok sporla buluşturmak, onların milli duygularla hareket edip sporu bir vasıta olarak kabul edip gençliğe örnek olmaları olduğuna değinen Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Spor camiamıza bu başarının hayırlı olmasını diliyorum, iki sporcumuzun ve onlara emek veren spor ilçe müdürlüğümüzü her kim ne katkı sağlamışsa canı gönülden tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki sene yine kendilerini minderler de görmek istediğimi ifade ediyorum.