444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ŞİMDİ, YAZ SPOR OKULU ZAMANI

23 Temmuz 2022
ŞİMDİ, YAZ SPOR OKULU ZAMANI

Öğrencilerin yaz tatillerini değerlendirmesi ve faydalı aktiviteler yapması amacıyla Suluova Belediyespor Kulübü tarafından yaklaşık 350 sporcunun yer aldığı 4 branşta ücretsiz Yaz Spor Okulunun açılışı gerçekleştirildi.

Suluova Sentetik Çim Sahada gerçekleştirilen açılışta katılanlara teşekkür eden Belediyespor Kulüp Başkanımız ve Belediye Başkanımız Fatih Üçok, ilçemiz gençleri ile çocuklarının akademik eğitimlerinin yanı sıra sportif faaliyetlerde bulunmalarının hem kendileri, hem de ilçe adına çok önemli olduğunu, bunun için önemli hizmet ve yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Açtıkları Yaz Spor Okulu ile Suluova’da spor coşkusunun devam etiğini, Sporu her yaşta herkesin yapabileceğini ve oldukça faydalı olduğuna dikkat çeken Başkanımız Fatih Üçok, 2016 yılında Belediyespor Kulübü kurarak başlattıkları yaz spor okullarına pandemi nedeniyle ara verildiğin ve 2 yılın ardından yaz spor kurslarına devam ettiklerini, açtıkları yaz spor okulunda 4 branşta 7-14 yaş arasında başvuru yapan 350 kadar sporcuya 18 Temmuz-4 Eylül tarihleri arasında spor yaptıracaklarını, amaçlarının sporcun tabana yayılmasını temin etmek olduğunu, erken çocukluk çağlarında ilçemiz çocuk ve gençlerini sporla buluşturarak onlara nitelikli spor yaptırmak, gereksiz meşguliyetlerden kurtarmak, sağlıklı ortamlarda enerjilerini atabilmelerini ve yeteneklerini keşfedebilmelerine imkan tanımak olduğunu, Belediyespor kulübü aracılığı ile bu güne kadar binlerce çocuk ve gencimize çeşitli branşlarda nitelikli spor yaptırdıklarını, yetişen sporcuların ise Ulusal ve bölgesel yarışmalarda ilçemizi temsil ettiklerini, Belediyespor Kulübü olarak hedeflerinin, Olabildiğince hiçbir sınırlama olmaksızın küçüğünden büyüğüne kadar tüm hemşerilerimize nitelikli spor yaptırmak olduğunu, açtıkları Yaz Spor Okulunda, çocuklarımızı servisleri ile spor sahalarına getirip antrenörler eşliğinde birçok branşta spor yaptıracaklarını ve servislerle evlerine götüreceklerini, yeni hedeflerinin ise İlçemizdeki okul çağında bulunan çocuk ve gençler ile vatandaşlarımıza Önümüzdeki 1 yıl içinde “yüzme bilmeyen kalmasın” sloganı ile yüzmeyi öğreteceklerini belirterek tüm halkımızın yüzme öğrenmeye davet etti.

Bugüne kadar çok büyük ve önemli projeler yaptıklarını ama en büyük projelerinin gençlere yatırım olduğunu, çünkü geleceğe ve gençliğe yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğunu, Suluova’nın genç nüfusu ile oldukça yetenekli gençlere ve güçlü bir sportif alt yapısıya sahip olduğu, Belediye ve ilçe olarak spora çok önem verdiklerinin de altını da çizen Belediye Başkanımız Fatih Üçok konuşmasının devamında; “İnşallah ilçemizdeki bu heyecan ve coşku artarak devam edecek. İlçemizde yeni spor alanlarını halkımızın hizmetine açıyoruz. Futbol, basketbol, voleybol, tenis gibi Semt sahalarını ilçemiz çocuk ve gençleri ile halkımızın hizmetine kazandırdık. Kazandırmaya da devan ediyoruz. Hedefimiz ve derdimiz şehirleşme ile birlikte tüm sosyal tesisleri ilçemize kazandırabilmektir. Bu güne kadar daha önce olmayan modern spor sahalarını ilçemize yaparak ilçemiz çocuk ve gençlerimizin hizmetine sunduk ve sunmaya devam edeceğiz. Çürük raporu olan ve yıkılan Kapalı Şehir Stadımızı yeniden yapacağız. Yanındaki şehir stadımızı da yenileyeceğiz, ayrıca mevcut sentetik çim sahamızı da yenileyeceğiz. Spor alt yapısı adına daha çok yatırımlar yapacağız. Spor sadece spordan ibaret değildir. Spor aynı zamanda bir ekonomidir. Şehrimizin tanıtımına büyük katkısı olmaktadır. Bu anlamda BAL Ligine çıkan Sebatsporumuza destek vererek ilçemizi hak ettiği yerde ve nitelikte temsil etmesini sağlayacağız. Sebatsporumuza başarılar diliyoruz. Sportif faaliyetler alanında hedeflerimizi büyüterek ilçemizde sürdürülebilir bir spor kültürünün oluşturulması ve yaşatılması için tüm gayretimizle çalışmalara devam ediyoruz. Tüm il ve ilçelerimizdeki spor kulüp ve takımlarımıza ve emek veren herkese teşekkür ediyoruz ve başarılar diliyoruz.“ dedi.

Konuşmaların ardından Kaymakam Abdullah Şen, AK Parti Milletvekili Hasan Çilez, Belediye Başkanımız Fatih Üçok ve protokol üyeleri, Yaz Spor Okuluna katılan çocuklara formalar hediye ederek çeşitli ikramlar verdi. Daha sonra Futbol, Güreş, Taekwondo ve Jimnastik branşlarında düzenlenen Yaz Spor Okulunun açılışı gerçekleşti. Açılışta branş antrenörleri nezaretinde Sporcular çeşitli gösteriler sundu.

Spor şenliği şeklinde geçen Yaz Spor Okuluna katılan çocukların Servis, malzeme ve içecekleri belediyespor Kulübü tarafından karşılanırken Açılış programına, Kaymakam Abdullah Şen, AK Parti Milletvekili Hasan Çilez, Belediye Başkanımız Fatih Üçok, AK Parti İl Başkanı Ekrem Toto, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Temel, MHP İlçe Başkanı Rıfat Uzun, Jandarma Komutanı Teğmen Ramazan Alagül, Emniyet Müdürü Engin Erkul, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Spor İlçe Müdürü Abdulkadir Saraç, İlçe Müftüsü Sıtkı Kaya, çeşitli kurum, kuruluş ve sivil toplum temsilcileri, Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri, Yaz Spor Okulu Antrenörleri ile sporcular ve velileri katıldı.