444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SEVGİNİN SEMBOLÜ “AŞURE”

14 Eylül 2019
SEVGİNİN SEMBOLÜ “AŞURE”

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, geleneksel hale getirdiğimiz birlik, beraberlik ve sevginin sembolü olan Aşure etkinliğimizde Demokrasi Meydanımızda hemşehrilerimizle ile bir araya gelerek aşure dağıttı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, geleneksel hale getirdiğimiz birlik, beraberlik ve sevginin sembolü olan Aşure etkinliğimizde Demokrasi Meydanımızda hemşehrilerimizle ile bir araya gelerek aşure dağıttı. Aşure ikramı etkinliğimize Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra Ak Parti İlçe Başkanımız Muhammed Biçer, Chp İlçe Başkanı Vedat Güdek, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Meclis Üyelerimiz, STK temsilcileri ve çok sayıda hemşehrilerimiz katıldı.

Cenabı Allah Muharrem oruçlarınızı ve hayır ve hasenatlarınızı kabul etsin diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Bir geleneği yaşatmak için her yıl olduğu gibi bugünde aşure ikramını gerçekleştiriyoruz. Muharrem ayının 10. Gününde İslam dünyasını hüzne boğan Kerbela olayı gerçekleşmiştir. Bu hadiseden sonra İslam dünyasında acı, kan ve gözyaşı hiç eksik olmadı ve halen de devam ediyor. O günü taze tutmak bu açılar bir kez daha yaşanmasın diye o günden bu günlere bir aşure geleneği devam ediyor. ” Dedi.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok konuşmalarının devamında ise; “Biliyorsunuz aşure güzel bir tatlı ve içerisinde onlarca ürün var ve her biri ayrı bir lezzetini ona katıyor, aynı İslam toplumu gibi içerisinde türkü var Arabı var ki Çerkez’i var her türlü milletten insan var. Cenabı Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin bizleri birbirini anlayan bir arada yaşama heyecanı olan toplumlardan eylesin. Cenabı Allah yine aşure programlarında olduğu gibi nice programlarda bizleri bir ve beraber eylesin. Katılımlarınız, dualarınız ve destekleriniz için hepinize teşekkür ediyor teker teker muhabbetlerimi sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok aşure etkinliği sonrasında hemşehrilerimiz ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekinerek muharrem aylarını tebrik ettik.