444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SEVGİ VE BEREKETİN ADI “AŞURE”

22 Eylül 2018
SEVGİ VE BEREKETİN ADI “AŞURE”

Belediyemiz tarafından Muharrem Ayı vesilesiyle hemşehrilerimize 2 bin kişilik aşure ikramında bulunuldu. Selimiye Caddesinde dağıtımı gerçekleştirilen aşure ikramına katılan Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK Muharrem Ayı’nın hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Her Muharrem ayında tarihin geçmişine gidip üzülmemenin mümkün olmadığını belirten Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, “ Hepiniz hatırlıyorsunuz ki 680 yılında Muharrem ayının 10. gününde Hz. Hüseyin ve beraberindeki 72 kişinin Şehit edilmesi hala yüreklerimizi sızlatıyor her vicdan sahibi insanın da bu olaydan üzüntü duymaması mümkün değil. “dedi.

Başkanımız açıklamalarının devamında ise, “ Aşurenin özelliği biliyorsunuz ki birçok yemişten yapılır her biri tadını aşureye verir bakliyatından meyvesine kadar her birisi aromasını içinde gizler, Suluova toplumu da bir aşure gibi Sunnisiyle Alevisiyle, Kürdiyle, Lazıyla ve Çerkez’iyle farklı kültürleri bir arada yaşıyoruz ve adına Suluova demişiz. Muharrem ayında 680 yılında yaşanan Kerbela faciasını Rabbim Muhammed ümmetine bir daha yaşatmasın, malumunuz o coğrafyada o günden bu zamana kadar kan ve gözyaşı durmadı, bakın bugün de Irak’ta Suriye’de Filistin’de kan ve gözyaşı devam ediyor sadece mekân ve zaman değişiyor. Ama acılar hiçbir zaman değişmiyor. Türkiye kardeşlerine sahip çıkıyor Allah memleketimize ve yöneticilerimize güç kuvvet versin. Türkiye’ye bu coğrafyada çok daha ihtiyaç var. İnşallah sizlerin duası, azmi, gayreti, çalışkanlığı dünya Müslümanlarının hamiliğini koruyuculuğunu yapmaya her zaman yetecek. Hazırlamış olduğumuz Muharrem aşuremiz tüm hemşehrilerimize şifa olsun. Muharrem ayımızın mübarek olmasını diliyor, hemşehrilerimize hürmet ve muhabbetleri sunuyorum.” Şeklinde konuştu.

Öğle namazı sonrasında gerçekleştirilen aşure ikramı etkinliğimize Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra Belediye Başkan Yardımcımız İzzet Balcı, Mahmut Aslan, Meclis Üyelerimiz, Ak Parti İlçe Teşkilatı ve çok sayıda hemşehrilerimiz ile stk temsilcileri katıldı.

Başkanımız aşure etkinliği sonrasında muhtarlar derneğine ziyarette bulundu.