444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ŞEHİTLERİMİZİ MİNNETLE ANIYORUZ

20 Mart 2017
ŞEHİTLERİMİZİ MİNNETLE ANIYORUZ

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi tarafından ’18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma’ günü münasebetiyle düzenlenen programa katıldı.

Tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenevi Konferans salonunda Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi tarafından düzenlenen programa Belediye Başkanımız Sayın Fatih Üçok’un yanı sıra ilçe kaymakamımız Vural Karagül, Garnizon Komutanı Cenk Alper Göksu, daire amirleri, Şehit ve Gazi aileleri, Suluovalı Hemşehrilerimiz ile birlikte çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program açılış konuşmasıyla devam etti. Program, öğrencilerin hazırladığı şiirler, Çanakkale de yaşanan bir hikâyenin anlatımı ve söylenen şarkılarla sona erdi.

Çanakkale Savaşı’nın tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi demir ve çeliğin, insan gücünü ve cesaretini yenemeyeceğinin göstergesi olduğunu vurgulayan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Çanakkale, orduları dize getiren, dünyanın en güçlü silahlarına karşı süngü takarak savaşan bir milletin kazandığı zaferdir. Çanakkale’de kazanılan zafer, iman, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları, zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı koymada en önemli faktörler olmuştur. Hangi etnik kökene mensup olursak olalım, Türk, Kürt, Laz, Çerkez ayırımı yapmadan Çanakkale’de gösterdiğimiz bu birlik, beraberlik ve dayanışmaya milletçe bugün de ne kadar ihtiyacımızın olduğunu çok iyi idrak etmemiz gerekiyor. Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz günü kutsal vatanı için canları pahasına koruyan aziz milletimizin kahraman evlatları ile başta Çanakkale şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıl dönümü münasebetiyle bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum.” Dedi.