444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SAYAÇLAR NASIL KORUNMALI

15 Şubat 2021
SAYAÇLAR NASIL KORUNMALI

Belediyemiz, sıcaklık değerlerinin eksili derecelerde seyredecek olması nedeniyle don uyarısında bulunuldu. Su tesisatları ve sayaçların belirli yöntemlerle koruma altına alınması gerektiği ifade edildi.

SAYAÇLAR KORUNMALI
Belediyemizden yapılan açıklamada  “Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de soğuk havaların etkisi hissedilmeye başlandı.  sıcaklık değerlerinin eksili derecelerde seyredecek olması nedeniyle açıkta bulunan su sayaçlarının donma tehlikesi altında kalmaktadır. Sayaçların ve su tesisatlarının donmaya karşı abonelerimiz tarafından korunması gerekmektedir” ifadesi kullanıldı.

SICAK SU DÖKMEYİN
Metrolojiden alınan bilgiye göre hafta içerisinde gece sıcaklıklarının eksi derecelerde seyir etmeye devam edeceğini belirten Belediyemiz “Açık alanda bulunan su tesisatı ve sayaçların ısı yalıtım malzemeleri (cam yünü, talaş vb.) ile kaplanarak korunması, yaşanacak donma tehlikesini önleyecektir. Alınan tüm önlemlere rağmen donmuş sayaç ve tesisat borularının üzerine sıcak su dökülmesi ve ateş tutularak açılmaya çalışılması musluk ve su borularının patlamasına neden olmakta ve maddi hasara sebebiyet verebilmektedir. Bu konulara da ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir” denildi.