444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

PUSULAMIZ SULUOVA

12 Haziran 2023
PUSULAMIZ SULUOVA

Türkiye Oryantiring Federasyonu ile Belediyemiz işbirliğinde ilçemizde gerçekleştirilen Ferhat ile Şirin 14 Yaş Altı Türkiye Oryantiring Şampiyonası’na 25 ilden 50 kulüp ve 715 sporcu katıldı.

Şampiyonada dereceye giren sporcular Belediye Başkanı Fatih Üçok, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu, Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Murat Öztürk, Suluova Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Saraç, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şen ve protokol üyeleri tarafından madalya ve belgeleri verilerek tebrik edildi. Oryantiring sporu, çocukların özgüvenini artıran, karar verme yetisini geliştiren, üç boyutlu düşünebilme ve zekayı geliştiren bir spor dalı olup her yaştan büyük ilgi görüyor.

Türkiye Oryantiring Şampiyonası’nın bir ayağının Suluova’da düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Fatih Üçok, “spor kardeşlik, paylaşmak ve kolektif düşünebilmektir. Ülkemizin değişik bölgelerinden yüzlerce sporcu ve ailesimi ilçemizde ağırlamaktan ve Orta Karadeniz’in en güzel şehir ve ilçesinde şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduk. İlçemizin tanıtımına katkıda bulunan bu organizasyonda emeği geçen yetkililere teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Belediyemiz ev sahipliğinde Hürriyet ve Cumhuriyet Mahalleleri çevresinde düzenlenen yarışma Belediye Hizmet Binamız bahçesinde son buldu. Oldukça heyecanlı ve çekişmeye sahne olan Ferhat ile Şirin 14 Yaş Altı Türkiye Oryantiring Şampiyonası’nda dereceye giren sporcuların ödül töreninin ardından şampiyona sona erdi.