444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

“ÖĞRETMENLERİMİZ GELECEĞİMİZİ İNŞA EDEN MİMARLARDIR”

24 Kasım 2023
“ÖĞRETMENLERİMİZ GELECEĞİMİZİ İNŞA EDEN MİMARLARDIR”

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, toplumların gelişmesinde en büyük paya sahip olan öğretmenlerin, eğitim dünyasının vazgeçilmez neferleri olduğunu söyledi.

Mesajının devamında “Hayatları boyunca her daim büyük fedakârlık ve özveri gösteren öğretmenlerimiz, eğitim ve öğretimin yanında öğrencilerine toplum bilinci aşılamada etkin bir görev üstlenmektedir. Bu yüzden öğretmenlik sadece bir meslek değil, aynı zamanda toplumun temel yapı taşları arasındadır.

Geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan ve vatandaş olmayı, Cumhuriyet değerlerini, vatan ve millet sevgisini öğreten öğretmenlerimiz, geleceğimizi inşa eden mimarlardır. Her bir öğrenci, hayatında bir öğretmenin etkisiyle büyür ve onlardan öğrendiklerini hayatları boyunca unutmazlar. Geleceklerini de öğretmenleri rehberliğinde inşa ederler.

Kutsal bir görevi icra eden öğretmenlerimizin fedakârlık ve vefakârlıkları hiçbir şey ile ölçülmez. Genç nesiller yetiştirerek ülkemizin geleceğine şekillendiren öğretmenlerimiz için Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk “Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir” diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır.

Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor, görevini en iyi şekilde yerine getiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.