444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

MYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU

23 Mayıs 2017
MYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Suluova Meslek Yüksekokulu 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine katılarak öğrencileri mutlu günlerinde yalnız bırakmadı

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Suluova Meslek Yüksekokulu 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine katılarak öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu. Şehir stadyumunda düzenlenen törene; Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra İlçe Kaymakamımız Vural Karagül, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rektör Metin Orbay, MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karavin, Emniyet Müdürü Murat Oflaz, çok sayıda öğrenci aileleri ve hemşehrilerimiz katıldı.

Mezuniyet törenine katılarak öğrencilerin sevinçlerini paylaşan, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rektör Metin Orbay ve MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karavin kürsüye davet edilerek mezun olan öğrencileri tebrik edip, bundan sonraki yaşantılarında başarılar diledi.

Suluova’nın fahri elçileri olarak adlandırdığı mezun olan öğrencileri tebrik ederek bölüm birinci, ikinci ve üçüncülerine hediyelerini veren Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “İki yıl boyunca siz değerleri öğrencilerimizi Suluova’mızda ağırladık, inşallah memnun etmişizdir. Bu süreç içerisinde inşallah güzel anılar biriktirdiğinizi, Suluova’mızın ismi geçtiğinde hayırla yad eder, en güzel yıllarım orda geçti dersiniz diye ümit ediyorum. Marifet iltifata tâbîdir, iki yıl sabredip, emek verip, gayret gösterip mezun olma hakkını kazanan öğrencilerimizi, onları yetiştiren meslektaşlarımı ve harçlıklarını gönderip yollarını gözleyen anne ve babalarını canı gönülden tebrik ediyorum. Malumunuz Suluova’mız değişimin yüzü olmak için her geçen gün gelişiyor, her geçen gün büyüyoruz. Saha yatırımları, tarımdaki modernizasyon, hayvancılık, madencilik ve turizm her geçen gün katlanarak büyüyoruz. Biz aynı zamanda sadece tarımla ve sanayiyle anılmak istemiyor, İlimizin de yükseköğrenimde gelişen yüzü olmak istiyoruz. Sıkışan Amasya’mızı Suluova’mızın geniş arazileriyle üniversitemizin büyüyen bir yönü olmaya adayız. Biz bunu bir rant olarak görmüyoruz. İilçemizin sosyal ve kültürel açıdan büyümesinin en büyük etkenlerinden biri hiç şüphesiz yükseköğretimdir.  Ben buradan bir kez daha üniversite rektörümüzün çalışkanlığıyla her zaman takdir ettiğimiz onun çalışkan ekibinin Suluova’mızda üniversitemizi büyütmeye davet ediyorum. Ve tekraren gençlerimizin haklı gururunu ve heyecanını paylaşmak üzere gelen ailelerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Allah bahtınızı açık etsin” dedi.

Ardından Yüksekokulunu birinci, ikinci ve üçüncü sırada bitirme başarısı gösteren öğrenciler ile bölümlerini başarıyla bitiren ilk 3 öğrenciye mezuniyet sertifikaları, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve takımlara da çeşitli ödüller protokol üyeleri tarafından takdim edilerek başarılar dilendi.

Üniversite akademik kadrosu ile öğrenci ve ailelerinin katıldığı mezuniyet töreni sonunda Suluova MYO’dan mezun olan öğrenciler keplerini havaya fırlatarak protokol mensupları, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte oyunlar oynayıp halaylar çekerek mezuniyet sevincini yaşadılar.

Tören ikramların ardından son buldu.