444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

MYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU

03 Mayıs 2018
MYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Suluova Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine katılarak öğrencileri mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Suluova Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine katılarak öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu. Şehir stadyumunda düzenlenen törene; Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra İlçe Kaymakamımız Vural Karagül, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rektör Metin Orbay, MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karavin, Emniyet Müdürü Murat Oflaz, çok sayıda öğrenci aileleri ve hemşehrilerimiz katıldı.

Mezuniyet törenine katılarak öğrencilerin sevinçlerini paylaşan, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rektör Metin Orbay ve MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karavin kürsüye davet edilerek mezun olan öğrencileri tebrik edip, bundan sonraki yaşantılarında başarılar diledi.

ALLAH YOLUNUZU BAHTINIZI AÇIK ETSİN

Tüm mezun öğrencileri tebrik eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Suluova olarak sizlerin hafızanızda güzel etkiler bıraktığımıza inanıyoruz. Gittiğiniz her yerde Suluova’mızın gönül elçileri olarak bizleri temsil edeceğinize de inanıyorum. Okul hayatından hayat okuluna geçiş yapmak genç kardeşlerim, okul hayatında sınavlar önceden haber verilir ve derslere çalışılırdı. Ama hayat okulunda sınavlar için önceden asla haber verilmez, ayrıca okul hayatında anlatılmayan konulardan asla soru sorulmaz, ama hayat okulunun da soru çıkabilecek her konuyu mutlaka bilmeniz gerekiyor. Ayrıca yine, okul hayatında önce dersinizi öğrenip sonra sınava girerdik, ama hayat okulunda hiç böyle değil, önce sınava çekiliyorsunuz sonrasında da güzel bir ders alıyorsunuz. İnşallah hayat okulunda da başarılı olacaksınız. Rabbim yolunuzu ve bahtınızı açık etsin. Güle, güle gidin, Allah’a emanet olun.” dedi.

Ardından Yüksek okulu ikinci ve üçüncü sırada bitirme başarısı gösteren öğrenciler ile bölümlerini başarıyla bitiren ilk 3 öğrenciye mezuniyet sertifikaları ile çeşitli hediye ve ödüller Rektör Metin Orbay, Cumhuriyet Savcısı Oğuzhan Oğul, Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cenk Alper Göksu, Emniyet Müdürü Murat Oflaz, MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karavin, Esnaf Odası Başkanı Ömer Karsavul Aksu Kuyumculuk Sahibi Serkan Aksu, Üniversite Genel Sekreteri Hasan Özyurt, Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Kenan Ayaz ve diğer protokol mensupları tarafından takdim edilerek başarılar diledi.

Üniversite akademik kadrosu ile öğrenci ve ailelerinin katıldığı mezuniyet töreni sonunda Suluova MYO’dan mezun olan öğrenciler keplerini havaya fırlatarak protokol mensupları, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte oyunlar oynayıp halaylar çekip mezuniyet sevincini yaşadılar.