444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI

10 Şubat 2022
MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Amasya Valimiz Sn. Mustafa Masatlı Başkanlığında İlçe Kaymakamlığımızın düzenlemiş olduğu Muhtarlar Toplantısına katıldı.

2022 yılının ilk Muhtarlar Toplantısı Amasya Valimiz Mustafa Masatlı’nın Başkanlığında Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.Toplantıda Belediye Başkanımız Fatih Üçok, il ve ilçemizde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri ile il genel meclis üyeleri yer aldı.

Katılımlarından ötürü Amasya Valimiz Mustafa Masatlı ile tüm yetkililere teşekkür eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok konuşmasında; “Öncelikle ilçemiz OSB’lerindeki çalışmalarımıza destek verdiği için Sayın Valimize de çok teşekkür ediyorum. Valimizin de bahsettiği gibi Suluovamız yer altı ve yer üstü zenginliği ile heyecan veren bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyeli harekete geçirmek burada yaşayan her vatandaşın birinci görevi ve asli sorumluluğudur. Bizde tüm kurum, kuruluş ve vatandaşımızla Suluova’mıza ve bu aziz milletimize hizmet etme mutluluğunu yaşıyorum. Rutin belediye hizmetlerimizi yürütüyoruz. Sosyal belediyecilik anlamında ise önemli çalışmalara imza attık. Gençlerimizi çok önemsiyor onlara yönelik eğitimden spora kadar birçok çalışma ve hizmet yapıyoruz. Uzun yıllar sonra önceki hafta bölgemize 1,5-2 metreye yakın kar yağışı düştü hamd olsun. Bu sayede azalan yer altı su kaynaklarımızda çoğalacak ve bir su sıkıntısı yaşamayacağız İnşallah. Ladik Köseoğlu ve çevresinde 80 litrelik bir içme suyu kaynağının Suluova’mıza ulaştırılması yönünde ihalesini daha önce yapmıştık. Amacımız Eylül ayından önce vanasını açarak halkımızın kullanımına sunmaktır. Bunu sağladığımızda 50 litre içme suyu aldığımız Derinöz Barajından su almamıza gerek kalmayacaktır. Mevcut Akdağ bölgesindeki içme sularımızın rehabilitasyonunu yaptık. Ayrıca Dünya Bankası kredisi ile 28 km’lik Akdağ Alacam hattındaki izale hattımızı da yeniliyoruz. 112 Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere belediyemiz imkanları ile bir adet 112 istasyonu yapıyoruz. 1 Ay içerisinde teslim edeceğiz. İlimizin ilk Millet Bahçesi ile içerisindeki Millet Kıraathanesini Amasya İl Kültür Müdürlüğümüz ile Kütüphaneye dönüştürüyoruz. İnşallah bu tesiste hem gençlerimiz gıda ihtiyaçlarını karşılayacaklar hem de kütüphaneden yaralanacaklar. Suluova Devlet Hastanesi C sınıfı bir hastane olup fiziki imkanları büyüktür ve hemen hemen her branşta da doktor ve uzmanımız mevcuttur ancak ilimiz hastanesinden biraz daha uzman hekim takviyesi yapılırsa vatandaşlarımızın da şikayetleri azalacaktır. İlçemizdeki tüm kurum ve kuruluşlarımızla istişare ve dayanışma içerisinde çalışıyoruz.” Dedi.

Valimiz Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Öncelikli olarak 2022 yılının hepimize hayırlar getirmesini cânı gönülden temenni ediyorum. Geçen yıl yurdumuzun çeşitli yerlerinde sel ve orman yangınları gibi afetler yaşandı. Devletimizin gücü, Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğindeki hükümetimizin büyük başarısı, istikrarı ve kararlılığıyla beraber bu sıkıntıları hep beraber aştık. Biz önümüze bakmaya devam edeceğiz. Merkezi ve yerel yönetimler olarak memleketimize en iyi hizmeti vermek, güçlü bir Türkiye, güçlü bir Amasya ve Suluova’nın oluşması için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz.İlçemizin kalkınması için gereken tüm çalışmalar bundan sonra da aynı özveriyle sürecektir. Hepinize katılımızdan ötürü teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”dedi.

Valimiz Mustafa Masatlı’nın konuşmalarının ardından toplantıda yer alan il müdürleri tarafından kurumlarının çalışmalara ilişkin bilgilendirmeler yapıldı. Toplantının son kısmında ise köy ve mahalle muhtarları kurum müdürlerine sorular yönelterek, köy ve mahallelerinin taleplerini ilettiler.