444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

MUHTARLARIMIZ URFA VE MARDİN TURUNDA

15 Ekim 2018
MUHTARLARIMIZ URFA VE MARDİN TURUNDA

Sosyal ve Kültürel Belediyecilik faaliyetlerine devam eden Belediyemiz, 32 kişiden oluşan Mahalle ve Köy Muhtarlarımız için iki günlük dinlerin ve dillerin buluştuğu kent olan Mardin ve Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya tur düzenledi.

Sosyal ve Kültürel Belediyecilik faaliyetlerine devam eden Belediyemiz, 32 kişiden oluşan Mahalle ve Köy Muhtarlarımız için iki günlük dinlerin ve dillerin buluştuğu kent olan Mardin ve Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya tur düzenledi.Belediye Hizmet Binamız önünden saat 18:00’da hareket eden kafilemiz ilk olarak Mardin’in tarihi ve kültürel mekanları olan Deyrüzzaferân Manastırı, Ulu Camii, Kasımiye Medresesi ve dönemlere damgalarını vurmuş tarihi mekanları ziyaret etti.

Gezi programının ikinci gününde ise Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da Hazreti İbrahim (a.s.) doğduğu mağara, Balıklıgöl, Mevlid-i Halil Camii, Hazreti Eyüp Peygamber’in sabır makamı ve şifalı su, Harran evleri, saklı cennet Halfeti’yi gezdiler. Güneydoğu turu Gaziantep turu ile son buldu.

ilk defa gitme fırsatı buldukları Urfa ve Mardin’den çok etkilendiklerini. Yöre insanları ile tanışıp, kaynaştıklarını ve çok mutlu olduklarını dile getiren Muhtarlarımız böylesine güzel ve anlamlı bir kültürel etkinlik düzenledikleri için Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a teşekkür ettiler.