444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

MUHTARLAR VE MECLİS ÜYELERİMİZİN TARİHİ YOLCULUĞU

25 Ekim 2021
MUHTARLAR VE MECLİS ÜYELERİMİZİN TARİHİ YOLCULUĞU

Belediyemiz, Mahalle/Köy Muhtarlarımız ve Meclis Üyelerimiz için bağımsızlık destanın yazıldığı Çanakkale ve Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olan Bursa’ya gezi düzenledi.

Pandemi nedeniyle ara verdiği Sosyal ve Kültürel Belediyecilik faaliyetlerine kaldığı yerden devam eden Belediyemiz, Mahalle/Köy Muhtarlarımız ve Meclis Üyelerimiz için bağımsızlık destanın yazıldığı Çanakkale ve Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olan Bursa’ya gezi düzenledi. Profesyonel gezi rehberleri eşliğinde gerçekleşen gezide, muhtarlar tarihi ve kültürel yerleri yakından tanıma fırsatı buldu.

Mahalle/Köy Muhtarlarımız ve Meclis Üyelerimiz, iki gün süren gezinin ilk gününde durakları 253 bin şehidimizin yattığı Gelibolu yarımadası oldu. Gelibolu Yarımadası Ana Tanıtım Merkezi’nde, Çanakkale Savaşı ile ilgili bilgiler alan muhtarlar daha sonra Seyit Onbaşı, Çanakkale Anıtı, Akbaş Şehitliği, 57. Piyade Alayı Şehitliğini ziyaret ettiler. Burada şehit dedelerinin Çanakkale Savaşı’ndaki kahramanlıkları ile hem gurur duydular hem de hüzünlendiler.

Daha sonra Mahalle/Köy Muhtarlarımız ve Meclis Üyelerimiz Osmanlı’nın ilk başkenti, evliyalar şehri Bursa’yı gezdiler. Profesyonel gezi rehberi eşliğinde Osmanlı tarihine yolculuk yapan Mahalle/Köy Muhtarlarımız ve Meclis Üyelerimiz Tophane Parkı, Osman ve Orhan Gazi Türbeleri, Emir Sultan Camii, Emir Sultan Türbesi, Yeşil Türbe ve Ulu Cami’yi ziyaret ettiler.

Muhtarlar duygularını dile getirdi

Bursa ve Çanakkale’yi gezerken gördükleri tarihi yerler karşısında oldukça duygulandıklarını ifade eden Muhtarlarımız “Bizim için canını veren ve bu vatanı bize armağan eden edatlarımıza minnet ve şükran duyuyoruz. Bu değerlere sahip çıkmamız gerekiyor. Bizlere bu anlamlı Bursa ve Çanakkale gezisi imkânı sunan ve kültürel yerleri görmemizi sağlayarak desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şehitlerimizi ziyaret etmek bizleri son derece duygulandırdı.”