444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

KURAKLIĞIN ÖNLEMİ ‘SU TASARRUFU’

01 Eylül 2020
KURAKLIĞIN ÖNLEMİ ‘SU TASARRUFU’

Belediyemiz, yaşanan küresel ısınma ve yağış azlığına bağlı olarak depolardaki içme suyu seviyesinin düşmesine çözüm bulmak amacıyla içme suyu hattında bakım-onarım ve yeni kaynak suyu için arama çalışması başlattı.

Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi İlçemizde de havaların kurak gitmesi sonucu içme suyu sıkıntısı yaşanıyor. Belediyemiz, içme suyu ihtiyacının büyük bölümünün sağlandığı kaynak sularının debisindeki kuraklık nedeniyle içme suyu arzında yaşanan sorunlara çözüm bulmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ekiplerimiz, su gözlerinden ilçemizdeki depolara taşınan içme suyu hatları üzerinde bakım onarım çalışması başlattı. Yine ekiplerimiz yeni kaynak arama çalışmalarına da tüm hızıyla devam ediyor.

Belediyemizden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Depolardaki içme suyu seviyesinin düşmesine çözüm bulmak amacıyla içme suyu hattında bakım-onarım ve yeni kaynak arama çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Hemşehrilerimizi su tasarrufuna önem vermelerini istiyoruz. Aşırı su tüketimi sebebiyle zorunlu su kesintilerinin yaşanmaması için hemşehrilerimizin bahçe sulamaları, oto yıkamaları ve benzeri gereksiz su tüketimlerinden kaçınmaları gerekiyor. Bununla ilgili hemşerilerimizin bilinçli hareket etmelerini arzu ediyoruz.”

İçme suyu arzında ortaya çıkan aksamalar ve zorunlu su kesintilerini engellemek amacıyla bir açıklama yayınlayan Belediyemiz Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü kuraklık tehlikesine karşı içme suyunun amaç dışı kullanımına cezai yaptırım uygulanacağına dikkat çekti.