444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

KÜÇÜK İHMALLER BÜYÜK SONUÇLAR DOĞURUR

18 Aralık 2017
KÜÇÜK İHMALLER BÜYÜK SONUÇLAR DOĞURUR

Gerçekleştirdiği birçok sosyal projeler ile başarılara imza atan Belediyemiz yarının büyüklerine yönelik “Toplumsal Sorumluluk kapsamında Kamu Mallarını Koruyalım” projesini başlattı.

Belediyemiz “Toplumsal Sorumluluk kapsamında Kamu Mallarını Koruyalım” projesini hayata geçirerek 5000 adet bastırdığı dergileri ilkokul 1. 2. 3. Ve 4.Sınıf öğrencilerine dağıtarak Kamu mallarını koruma bilincini aşılamayı amaçlıyor.

Bu kapsamda bastırılan “Toplumsal Sorumluluk Projesi” isimli 5 bin adet dergi dağıtımını yapmak üzere ilkokullarda ki öğrencileri ziyaret eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok, içerisinde hatalı davranış ile olması gereken davranışların yanı sıra boyamalar, bulmacalar ve eğlenceli hikâyelerin yer aldığı bol görsel destekli dergileri öğrencilerine dağıtarak bilgilendirmelerde bulundu.
“Hizmetlerin doğru kullanımında en büyük destekçimiz çocuklardır” diyen Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Hemşehrilerimizin ortak faydalanması için tahsis edilen mallar ile yapılan hizmetlerin, bunları kullanan kişilere emanet edildiğini ve emaneti korumanın da bir insanlık görevi olduğuna dikkat çekerek, bu önemli konuda doğru alışkanlığı kazandırmak için ilk basamağın çocuklar olduğunun altını çizdi.

Kendisinin de bir eğitimci olduğunu ve eğitim-öğretime pozitif ayrımcılık uyguladıklarını belirterek yürütülen Proje hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, açıklamalarının devamında ise “ Bu dergi ile birlikte öğrencilerimize bir tutum ve alışkanlık kazandırmayı amaçlıyoruz. Dergi çalışması ile çocukların günlük hayatlarında sürekli alışkanlık yapan hatalı davranışların değiştirilerek doğru ve faydalı davranışların kazandırılması yoluyla çocukları kamu malını sahip çıkma konusunda bilgilendirmek amacındayız.” İfadelerini kullandı.

Daha önce de su ve tuvalet kullanımı konularında da dergi çalışması yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok; ““Çocuklarımıza, ‘şunu yapma, bunu yapma’ demekten ziyade hazırlamış olduğumuz dergi ile görsel olarak ifade etmeyi yeğledik. Çocuklarımız bu dergi ile birlikte sözden çok, bir resim ile bir alışkanlık ve bir davranış kazanacaklar. Derginin içerisinde aynı zamanda bulmacalar, matematik problemleri, boyamalar var. Eğlenceli bir dergi çalışması oldu. İnşallah amaca hizmet edecek.” Dedi.

Bu proje çalışmasının aslında bir farkındalık eğitimi olduğunu belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “ Özellikle çocuk ve gençlere yöneldik. Gençler yetişirken doğru alışkanlıklar kazanmaları bizim için son derece önemlidir. Doğru alışkanlıklar kazanan bir nesil devletin, kamunun da malına sahip çıkar, şahsi malına da sahip çıkar. İsrafa da yol açmaz. Şehrin alt ve üst yapı çalışmaları yanında bir eğitimci belediye başkanı olarak aynı zamanda yeni yetişen çocuklarımıza yapılan hizmetleri doğru kullanma ve doğru davranış kazandırma adına da kültür çalışmaları yürütüyoruz. Yaptığımız park, kaldırım, yeşil alanların sahipleri onu kullananlardır. Doğru kullanım olmadığı müddetçe ne kadar çok park ve yeşil alan yaparsanız yapın, ona bilinçli bir kullanım ve sahip çıkma gerekir. Bu noktada, yapılan ve verilen hizmetlerin kullanımında en büyük yardımcımız çocuk ve gençlerdir. Çünkü onlar yarını temsil ediyorlar. Bu tür alışkanlıklara da çocukluk çağında başlamak lazım. Belli bir yaştan sonra tutum kazandırmak bir hayli güç oluyor. Cezai müeyyidelerle bunu yapmak ta çok kolay bir şey değil. Ağaç yaş iken eğilir. İlkokul ve anaokul çağında bu doğru alışkanlıkları kazandırırsak toplum olarak biz bundan memnun kalırız.” dedi.

Buluştuğu her okuldaki öğrenciler tarafından yoğun sevgi gösterileriyle karşılaşan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, beraberindeki Başkan Yardımcımız İzzet Balcı, Mahmut Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Emre Gücek ile birlikte ilçedeki tüm ilkokulları ziyaret ederek dergileri öğrencilere hediye edip doğru ve tutumlu davranış için bilgilendirmelerde bulunup sohbetler etti.