444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

KENDİ BİTKİMİZİ ÜRETİYORUZ

KENDİ BİTKİMİZİ ÜRETİYORUZ

Belediyemiz, bir ilke imza atarak parkların ve yeşil alanların düzenlenmesinde kullandığı başta mevsimlik çiçek ve kışlık bitkiler olmak üzere birçok süs bitkisinin üretimini kendi kurduğu bitki üretim tesisinde gerçekleştirecek.

Belediyemizin Fen İşlerine bağlı Park ve Bahçe ekiplerimiz Şehir Mezarlığı içerisinde yeni kurduğu bitki üretim tesisinde yeşil alanlarda kullanılan bitkileri yetiştirmek için düğmeye bastı. Suluova’mızın yeşil dokusunu korumaya yönelik çalışmalarına devam eden Belediyemiz, dikimi gerçekleştirilecek olan 100 bin adet bitkiyi üreterek maliyetini en aza indirme konusunda da büyük gayret gösteriyor.

YILDA 100 BİN BİTKİ ÜRETİMİ

Belediyemiz Bitki üretim tesisi bünyesinde yetiştirilen mevsimlik çiçek ve kışlık bitkilerin ihtiyacını tohumdan fidana kadar kendi serasından karşılayacak. Bitki üretim tesisi yıl içerisinde 100 bin adet mevsimlik çiçeğin üretimi yapacak.

Daha temiz, daha yeşil ve daha çağdaş bir Suluova için çalışmaların artarak devam edeceğini dile getiren Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “İlçemize daha fazla yeşil alan kazandırmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hayata geçirdiğimiz Bitki üretim tesisi ile ağaç, çalı ve mevsimlik grubu olmak üzere çok çeşitli bitki türünü yetiştirmeyi hedefliyoruz. Tüm bunların bütününe bakıldığında ise Suluova Belediyesi olarak hem istediğimiz her türlü bitkiyi üreteceğiz hem de ciddi anlamda bir tasarruf elde etmiş olacağız.” Dedi.