444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT!

24 Aralık 2019
KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT!

İlçemizde akşam saatlerinde başlayan kuvvetli rüzgar sebebi ile  kış aylarında artan ısınma ihtiyacının beraberinde getirdiği karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı Belediye Başkanımız Fatih Üçok, hemşehrilerimize dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Tatsız, renksiz, kokusuz olması ve tahriş etme özelliğinin olmaması nedeni ile fark edilmeyen karbonmonoksit gazının ölümlere sebebiyet verdiğinin altını çizen, Belediye Başkanımız Fatih Üçok “Sessiz katil olarak anılan karbonmonoksit konusunda vatandaşlarımızın dikkatli olmasını istiyoruz” dedi. Yanlış kullanım ve ihmal yüzünden soba ve baca zehirlenmelerinin Suluova’mızda yaşanmamasını arzu ettiklerini vurgulayan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, alınabilecek basit ve önemli önlemlerle zehirlenmelerin önüne rahatlıkla geçilebileceğinin altını çizdi.

‘KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMELERİ HAFİFE ALINMAMALI’

Belediye Başkanımız Fatih Üçok “Havaların soğuması nedeniyle soba kullanımları başladı. Sevdiklerimizin can güvenliği bizim için her şeyden önce gelir. Bacaların yılda en az 2 defa temizletilmesi halinde karbonmonoksit zehirlenmelerinin önüne geçilebilir. Temizlenmeyen bacalar, is ve dumanı çekmediği için zehirlenmelere ve yangına davetiye çıkartıyor” diye konuştu. Kaliteli kömür kullanımı, sobaların usulüne göre yakılması, doğalgaz havalandırmalarının kapanmaması, boru ve bacaların nizami olması gerektiği vurgusunu da yapan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Hemşehrilerimizin daha dikkatli olmasını ve karbonmonoksit zehirlenmeleri konusunu hafife almamasını diliyoruz. Hemşehrilerimizin sağlığı bizim için her şeyden önce geliyor” ifadelerini kullandı.