444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

JAPONYA’DAN BELEDİYEMİZE HİBE ARAÇ

28 Eylül 2018
JAPONYA’DAN BELEDİYEMİZE HİBE ARAÇ

Japonya Büyükelçiliği ve Belediyemiz tarafından 2018 Yılı Suluova’da Afet Müdahale Ekipmanı Temini Projesi için düzenlenen araç tanıtım ve teslim törenini Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Japonya Büyükelçiliği ve Belediyemiz tarafından 2018 Yılı Suluova’da Afet Müdahale Ekipmanı Temini Projesi için düzenlenen araç tanıtım ve teslim törenini Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Kültür Merkezinde düzenlenen araç tanıtım ve teslim törenine Japonya Büyükelçiliği Yerel Yönetimler Hibe Programı diplomatı Toşifimu Endo, Ak Parti Amasya Milletvekilimiz Hasan Çilez, İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Ak Parti İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıtır, Ak Parti İlçe Başkanı Muhammed Biçer, MYO Müdürü Murat Karavin, TSO Başkanı Turgut Aksu, Stk Temsilcileri, Kurum Müdürleri ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Araç tanıtım ve teslim töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Japonya Büyükelçiliğinin Türkiye’de açtığı hibe programlarına Suluova Belediyesi olarak bir proje başvurusu yaptık. Başvuru yapan 5 eserden birinin Belediyemize ait olan “Afete Müdahale Ekipmanı” projesinin onay görerek hibe kazandı.” Dedi.

Konuşmalarının devamında ise Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Hayati önem taşıyan bir araç ve ekipmanlarını Belediyemize kazandırılmasının çok önemli. Çünkü bulunulan bölgenin sanayi, madencilik ve deprem bölgesi. İlçemizin önemli ulaşım yollarının kesiştiği noktada ve bu araca diğer şehirlerden en çok da bizim ihtiyacımızın vardı. Projemizi değerlendiren Japonya Büyükelçiliğine ve Japonya’ya teşekkür ediyor. Aracımızın İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Japonya Büyükelçiliği Yerel Yönetimler Hibe Programı diplomatı Toşifimu Endo ise, Suluova Belediyesine hibe edilerek teslim edilen Afete Müdahale Aracı ile ekipmanlarının Japonya Büyükelçiliğinin Yerel Projelere Hibe Programı(GGP) kapsamında yapıldığını, Yerel Projelere Hibe Programının, yerel düzeyde faaliyet gösteren bir çok organizasyonunda desteği ile bölgesel ihtiyaçlara yönelik hızlı, elverişli ve özenli bir şekilde destek sağlayabilmek adına Japonya Resmi Kalkınma Yardımı(ODA) kapsamında oluşturulduğunu, Suluova Belediyesi’nden Japonya büyükelçiliğine, arama ve kurtarma amacıyla araç temini proje teklifi yapıldığını ve kabul edildiğini, gerekli hibe desteğinin sağlandığını, belirtti.

Program Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un Japonya Büyükelçiliği Yerel Yönetimler Hibe Programı diplomatı Toşifimu Endo’ya hediye takdimi ve araç tanıtımıyla son buldu.

https://www.youtube.com/watch?v=3TMPHYL20sc&index=2&list=UULTEShZbnC6cYpU_Y1sU3YA